Тиран “No Gods, No Masters”

Wydawca: Wings of Destruction Records

Rosyjski Tiran jest chyba dość znaną nazwą u naszych przyjaciół moskali, a i mnie od czasu do czasu, w jakichś podziemnych zinach przewijała się ta nazwa. Ale jak dotąd to ja nie miałem chyba okazji obcować z ich muzyką. Aż w końcu sami się do mnie odezwali.

I wysłali do mnie, dzięki czemu w końcu nawiązano pierwszy kontakt. Trafiła mi się EPka „No Gods, No Masters”. No na moje oko to znów taka trochę zapchajdziura, ostatnio już recenzowałem coś podobnego i dziś nawet nie pamiętam co to było. Bo taki urok tego typu wydawnictw, gdzie coś tam powrzucano co akurat miał zespół pod ręką. Tiran miał dwa nowe numery i dwa z jakiegoś koncertu. Z czego jeden z dwóch nowych to numer autorski a drugi to cover. Numer autorski zaczyna się nieźle, niczym Bolt Thrower, ale potem panowie przechodzą w stronę Sadus czy Death… Niestety tak jakoś to posklecali, że nie do końca mi się to trzyma kupy. Chaos i to nie taki, jak lubię. Kolejny utwór to, jak już wspomniałem, cover – tutaj padło na japoński Sabbat. Przeróbka odegrana poprawnie, nic więcej nie powiem. No i dwa numery live. Raczej kiepska jakość dźwięku, no ale coś tam słychać – wyobrażam sobie mały klubik, kilkanaście osób, niewielki młyn pod sceną i kolesia z dyktafonem, co to nagrał. Nie porywa. Podobnie jak i cała ta EPka.

Więc jeśli Tiran chciał mnie zachęcić do sięgnięcia po inne swoje wydawnictwa to tak średnio im wyszło. To już na naszym podwórku mamy więcej zespołów grających podobnie, a i lepszych przy tym.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. No Gods, No Masters
2. Witchflight
3. Apocalyptic Tales
4. Metal Messiah
Autor

12456 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *