Skip to main content

REBAELLIUN (brazylijski death metal) powraca z klipem „playthrough” do niedawno wydanego singla „In Heresy We Trust”, autorstwa gitarzysty Evandro Passosa. Utwór pochodzi z płyty „Under The Sign Of Rebellion”, zaplanowanej na 22 września nakładem Agonia Records.

„Under The Sign Of Rebellion” to death metalowy manifest gniewu i buntu, wściekłości i oporu, wzniecony przez fałsz i korupcję, które nękały Brazylię w ostatnich latach. Intensywna kanonada brutalnych riffów, galopującej perkusji i napierających rytmów odzwierciedla przeciwności losu, z którymi przyszło się mierzyć muzykom.

„Kiedy zaczynaliśmy komponować następny album, nie wyobrażaliśmy sobie, że będziemy przechodzić przez globalną pandemię, a wraz z nią wsteczne i konserwatywne powstanie w Brazylii; nakłada się na to rząd, który okazał się kłamliwy i skorumpowany,” komentuje REBAELLIUN. „Kiedy zaczynaliśmy nagrywać, nie mieliśmy tekstów, bo pandemia wmieszała się w nasze życie, prowadząc do licznych opóźnień. W chwili narastającej złości na wszystko, co się wokół nas działo, zdecydowaliśmy rozpocząć nagrania bez prób. Oburzenie było tak duże, że chcieliśmy dać upust temu, co czujemy. Teksty zostały napisane w opozycji do tego, co tutaj określamy mianem 'cidadão de bem’ lub 'dobrych ludzi’, obnażając mit, jakim jest życie tych podłych istot. Under The Sign Of Rebellion to album, który próbuje uobecnić szaleństwa życia za pośrednictwem death metalu.”

„Under The Sign Of Rebellion” to ostatni album REBAELLIUN, na którym zagrał nieżyjący już basista/wokalista Lohy Fabiano (1978-2022). Współtworzył wszystkie albumy zespołu, z wyjątkiem debiutu „Burn The Promised Land” z 1999.

Do czasu rozpadu REBAELLIUN w 2002, trio świętowało swój najbardziej produktywny okres, wydając dwa albumy nakładem Hammerheart Records. Zagrali również wiele tras koncertowych (w większość w Europie), dzieląc scenę z Cannibal CorpseDeicideVader i Behemoth. W 2015 zespół wznowił działalność i wydał „The Hell’s Decrees” (2016). Promował album podczas europejskiej trasy koncertowej, na której wystąpił jako co-headliner z Pestilence. Zagrał wtedy również na Party San Open Air i Brutal Assault Open Air. W 2022 Bruno Añaña został ogłoszony nowym wokalistą i basistą zespołu.„Under The Sign Of Rebellion” został nagrany latem 2021 w RR44 Studio przez Rafaela Siqueirę i zmasterowany przez Jandera Antunesa. Okładkę stworzył Sebastian Suarez, a layout i książeczkę – Alcides Burn (Nervosa). Autorem zdjęć jest Leandro Cherutti.Utwory:
1. Intro
2. All Hail The Regicide
3. The Gods Manace
4. Fear The Infidel
5. Insurgent Fire
6. Light Eater
7. The Decimating Opposition
8. In Heresy We Trust
9. Hostile Presence
10. Antagonize
11. The Ultimate WarFormaty i merch:
– CD | Czarny LP | Limitowane LP | MC | Pliki cyfrowe | KoszulkaDaty koncertów:
03.11 Winter Rising Fest – Paryż, FR
04.11 Music On – Den Haag, NL
05.11 Elpee Cafe – Deinze, BEL
07.11 TBA – GER
08.11 Klub Muz L – Wrocław, PL
09.11 Hells Bells – Praga, CZ
10.11 Gustaf K – Maribor, Słowenia
11.11 D.O.G. Fest – Milan, ITObecny skład:
Sandro Moreira – perkusja
Evandro Passos – gitara
Bruno Añaña – bass, wokal
Pierwszy singiel:
https://youtu.be/cMXXI3OTawwPrzedsprzedaż:
http://rebaelliun.store/REBAELLIUN on-line:
Facebook: https://pt-br.facebook.com/Rebaelliun
Instagram: https://www.instagram.com/rebaelliun
YouTube: http://www.youtube.com/rebaelliundeathmetal 
Spotify: https://open.spotify.com/artist/1xKSJz3q1Ny6kHbrNKCgijAgonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec
Oracle
17073 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj