Skip to main content

Amerykańsko-holenderski kwartet QUADVIUM, założony w 2019 przez basistów Steve’a Di Giorgio (TestamentDeath) oraz Jeroen’a Paul’a Thesselinga (ObscuraPestilence) podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records. Zespół wykonuje progmetalowy fusion.

Steve Di Giorgio i Jeroen Paul Thesseling są innowatorami w dziedzinie bezprogowej gry na basie, zasłużonymi w metalowym uniwersum. Założenie zespołu w którym prym wiedzie duet basistów nie jest częstym zjawiskiem; zrealizowanie tej wizji wymagało szczególnego podejścia, czasu i odpowiedniego doboru członków.

Perkusistą QUADIVIUM został Holender Yuma van Ekelen (Our OceansPestilence); gitarzystą – amerykański wirtuoz i kompozytor Jennings Smith (Myth Of IKaathe). Ich udział zapewnił delikatną równowagę dla bogatego potencjału QUADVIUM oraz sprawił, że muzyka zaczęła nabierać upragnionego przez muzyków kształtu. Zespół jest obecnie w końcowej fazie prac nad debiutanckim albumem, który ma się ukazać jesienią 2024 nakładem Agonia Records. Nad okłądką albumu pracuje Travis Smith (AmorphisKing DiamondCynic).

Jak komentuje QUADVIUM: „Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem długoterminowej współpracy z Agonia Records. Jako grupa instrumentalna, grająca progresywny metal, doceniamy wsparcie menadżera wytwórni, Filipa Jesiona, które umożliwi nam zaprezentowanie tego wyjątkowego projektu.”

Skład:
Jennings Smith – gitara, syntezatory gitarowe
Steve Di Giorgio – bass
Jeroen Paul Thesseling – bass
Yuma van Eekelen – perkusja

Facebook | Instagram

Oracle
17157 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

firtan
Newsy

Wieści od Firtan

OracleOracle19 lipca 2024

Skomentuj