Skip to main content

Z podzielonego wyspiarskiego kraju wyzutego z nadziei nadchodzi nowy death/grindowy projekt HERETIC PLAGUE, którego debiutancki album Context Is A Stumbling Corpse ukaże się 7 kwietnia nakładem SELFMADEGOD RECORDS. Pierwszym utworem promującym płytę jest Bleeding Stump Marathon.

Łącząc szeroki wachlarz inspiracji w dziki ekstremalny koktail HERETIC PLAGUE został powołany do plugawego jestestwa przez gitarzystę i basistę Adama Wattsa (założyciel kultowej brytyjskiej formacji Beef Conspiracy), do którego rychło dołączył jego wcześniejszy kompan Tom Bradfield (Repulsive Dissection, Twitch of the Death Nerve, Infected Disarray, założyciel labelu Grindethic Records), który przejął stery za mikrofonem i bitami. 

Context Is A Stumbling Corpse przedstawia plugawą miksturę mrocznego i dusznego death metalu zainfekowanego grindową posoką w estetyce horroru dla fanów Nasum, Cryptopsy, wczesnego Brutal Truth, oraz Pig Destroyer. 

Album nagrany został w Grindethic HQ, zmiksowany i zmasterowany przez Toma Bradfielda, biorąc również z Midjourney odpowiedzialność za oprawę graficzną wydawnictwa.

Otwierający całość, a zarazem pierwszy singiel Bleeding Stump Marathon został opisany przez Bradfielda w następujący sposób: Kawałek otwierający wchodzi z buta, miksując brutalny death metal z obrzydliwym grindem, chwytliwymi momentami oraz groovem dla zbalansowania całości.

Bleeding Stump Marathon dostępny jest pod tym linkiem

Pre-order Context Is A Stumbling Corpse poprzez sklep SELFMADEGOD RECORDS tutaj

Tracklista:

1. Bleeding Stump Marathon

2. All Eyes On The Grave

3. Skull Crawler

4. Context Is A Stumbling Corpse

5. Bloated. Fly-Bitten. Dead

6. Briefcase Full Of Cutlery

7. Pentangle Of Broken Teeth

8. Ubiquitous Gore

9. Grandpa’s Hammer

HERETIC PLAGUE to:

Adam Watts – gitara, bass

Tom Bradfield – wokal, bity

HERETIC PLAGUE online:

https://hereticplague.bandcamp.com
https://www.facebook.com/hereticplague

SELFMADEGOD RECORDS online:

https://www.selfmadegod.com
https://www.facebook.com/selfmadegod
https://www.selfmadegod.bandcamp.com
https://www.instagram.com/selfmadegod_records
Oracle
16676 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

baron
Newsy

Debiut Baron na wiosnę

OracleOracle31 stycznia 2024

Skomentuj