Skip to main content

Overcharge  AccelerateWydawca: Unspeakable Axe Records

Wiecie co? Nie ma chyba nic gorszego, niż grac muzykę, która z natury rzeczy powinna zapadać w pamięć, ale tak nie robi.

Do takich gatunków zaliczam między innymi speed metal, z ewentualnymi dodatkami w postaci punk’n’rolla i tak dalej. Jak Overcharged – włoskie trio, które końcem września wypuści swój debiut. Jak wylądowało to to w mojej skrzynce to się ucieszyłem, bo ja naprawdę lubię taką prostą muzykę, głównie z racji tej, że i ja mało skomplikowany jestem. Odpalam więc „Accelerate” i czekam, aż zaskoczy. No cóż, czekam i czekam. I skończył się album. Odpalam raz jeszcze – to samo. I trzeci raz – no leci sobie, ale jak się skończy to nie pamiętam niczego. W takim gatunku?! Kurwa, nie może tak być, przecież masę płyt z muzyką zbliżoną do tego co robi Overcharged przesłuchałem i w dużej części z nich zostałem porwany do tańca od pierwszych nut, a zazwyczaj po pierwszym odsłuchu spora ilość riffów zapadała w mózgownicę. I tak się zbieram z recenzją „Accelerate”, że może jednak zaskoczy, ale niestety nie. Muzyka jest dość przeciętna – na pierwszy rzut ucha epatuje luzem, gdzieś tam chcieliby pewnie brzmieć jak Children of Technology, ale jeszcze daleka droga – trzymając się tematyki eksploatowanej przez ten, jak i zbliżone zespoły – prędzej się im silnik zatrze, lub benzyna skończy.

No kurcze, jestem rozczarowany – rzadko zdarza się, że punk/speed metalowa płyta mnie nudzi. A Overcharged się udało. Nie jest to kiepskie, ale brak temu serca. Może zmienić nazwę na Overrated?

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Accelerate  
2. As If There Were No Tomorrow  
3. Dirt  
4. Drown in Your Own  
5. Nothing on the Way  
6. Leave Behind  
7. Nowhere to Go  
8. Water of Fire  
9. No Law  
10. Don’t Waste a Breath

 

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj