Skip to main content

SELFMADEGOD RECORDS udostępniła do odsłuchu najnowszy, piąty album krakowskiego death/doom metalowego WINGLESS Ascension.

Odsłuch Ascension dostępny jest po kliknięciu w link.

Lider zespołu – Grzegorz Luzar opowiada o AscensionNowa płyta Ascension od pierwszych sekund przynosi połączenie ciężkości, ciemności oraz unikalnej atmosfery znajdującej bezpośrednie odzwierciedlenie w warstwie tekstowej. Dźwiękowa apokalipsa zamknięta w dziewięciu numerach zapadnie na długo w pamięci tych, którzy sięgną po Ascension. Płyta jest konsekwentnym rozwinięciem pomysłu na granie death/doom metalu w 2024 roku w świeżej formule.

W skład założonego w 20212 roku WINGLESS wchodzą otrzaskani w bojach muzycy związani z lokalną sceną metalową. Od początku główną postacią zespołu jest gitarzysta i założyciel Grzegorz Luzar, któremu w niszczycielskiej krucjacie towarzyszą: perkusista Piotr Wójcik, wokalista Michał Xaay Loranc oraz koncertowy basista Pascal.

Zespół pierwotnie obracając się w ramach modern metalowej stylistyki wraz z upływem czasu ewoluował w stronę klasycznej death/doom metalowej stylistyki, odczuwalnej od pierwszego dźwięku najnowszej płyty Ascension – kongolmeratu ciężkości, ciemności oraz unikalnej atmosfery, znajdującej swoje odzwierciedlenie bezpośrednio w warstwie tekstowej. Będąc jednocześnie dowodem świadomości zespołu co do obranego kierunku stylistycznego, bez odcinania się od dźwiękowych inspiracji rodem z muzyki lat 80. i 90.

Zespół ma na koncie pięć długogrających krążków, z których Hatred Is Purity (2014), The Blaze Within (2016) I Triada (2018) ukazały się niezależnym nakładem, zaś Nonconform z 2021 oraz tegoroczny Ascension na rynku pojawiły się pod skrzydłami Selfmadegod Records.

WINGLESS nigdy nie ukrywał, iż istotną częścią istnienia zespołu są występy na żywo. Zespół ma za sobą koncerty zarówno klubowe, jak i festiwalowe, dzieląc scenę m.in. z Christ Agony, Tortharry, Depresy, Moribound Oblivion, Quo Vadis, Chainsaw oraz będąc główną gwiazdą North-Eastern Open Air w czeskim Krnovie.

Ascension nagrano między czerwcem a listopadem 2023 w Studio67. Miks i mastering wyszedł spod ręki Dominika Burzyma. Produkcja jest efektem pracy gitarzysty oraz autora muzyki i tekstów zespołu, Grzegorza Luzara. Okładka jest dziełem Rafała Wechterowicza, a za oprawę graficzną odpowiada Michał Xaay Lorenc.

Ascension ukazuje się 26 kwietnia br. w postaci cd, dedykowanej koszulki oraz w formacie cyfrowym. Zamówienia można składać w sklepie Selfmadegod Records.

WINGLESS to:
Grzegorz Luzar – gitara
Michał Xaay Loranc – wokal
Piotr Wójcik – perkusja

Tracklista Ascension:

1. The Ascension (After The Light)

2. Majesty

3. The Soul Raiser

4. From There It’s Always Dark

5. Stronger Than Death

6. As Long As Others Die

7. Only The Graves Will Remain

8. Empty Eyes, There Is No Soul

9. Into The Unknown

WINGLESS online:
https://www.facebook.com/winglessofficial

https://www.instagram.com/winglessofficial

https://www.youtube.com/@WinglessOfficial

https://wingless.bandcamp.com

SELFMADEGOD RECORDS online:
https://www.selfmadegod.com

https://www.selfmadegod-store.com

https://www.facebook.com/selfmadegod

https://www.selfmadegod.bandcamp.com

https://www.instagram.com/selfmadegod_records
https://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords

Oracle
16961 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj