Skip to main content

odrazaW kwietniu nakładem Arachnophobia Records ukaże się debiutancki album duetu ODRAZA zatytułowany „Esperalem Tkane”. Skład zespołu to: Stawrogin (Massemord) oraz Priest (Massemord, Medico Peste, Voidhanger), zaś płyta została nagrana w studiach Orion i Czyściec (Furia, Morowe, Massemord, Bloodthirst), a zmiksowana przez M. w krakowskim No Solace (Mgła, Kriegsmaschine, Medico Peste, Voidhanger). Efekt jest imponujący.

„Esperalem Tkane” to siedem utworów black metalu zionącego smrodem wczorajszej wódy, tygodniowego potu, tanich papierosów i atmosferą ulicznego rynsztoka: Świadczymy o tym, co na ulicy pośród blokowisk i starych kamienic, o tym, co zostawiamy bezpowrotnie za sobą, o sumie wszystkich klęsk i pełzającej za każdym samotności. To co nas odraża, co jest najniższe, najbardziej przyziemne i co chyba najistotniejsze, nieodległe – to my sami w lustrzanym odbiciu. Stajemy w opozycji do âspoglądania w górę’, metafizycznych zalotów. Nie ma mowy o podniesionych czołach, woli, nie ma również duszy. Jest âtu i teraz’ – brudna fizjologia nałogu i relacja z upadku w wielkim mieście.

Typowy, wulgarny wręcz, klimat polskiego black metalu bez oglądania się na resztę świata znakomicie kontrastuje z bluesowymi, przestrzennymi i innymi na pozór nie przystającymi do ekstremalnych form wstawkami, tworząc płytę pochłaniającą słuchacza swoją zawartością.

Lista utworów:

I. Niech się dzieje
II. Wielki Mizogin
III. Esperalem Tkany
IV. Cicha 8
V. Gorycz
VI. Próg
VI. Tam, gdzie nas nie spotkamy

Płyta zostanie wydana jako tradycyjny jewel case na złotym CD z ośmiostronicową wkładką drukowaną na grubym papierze. Dodatkowo tylko w sklepie Arachnophobia Records dostępna będzie limitowana do stu sztuk wersja w czarnym jewel case ze złotymi nadrukami.
Wersja kasetowa ukaże się nakładem Devoted Art Propaganda.

Więcej informacji na:
http://www.arachnophobia.pl

https://www.facebook.com/arachnophobia.records

 

Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj