Skip to main content
Szwedzcy melodyjny death/doom metalowcy OCTOBER TIDE są w trakcie pisania materiału na siódmy album studyjny. Nagrania rozpoczną się wiosną i mają potrwać do lata.

Fredrik Norrman (ex-Katatonia, ex-Trees Of Eternity, Thenighttimeproject) zapowiada odejście od doom metalu. „Co powiedzieć o brzmieniu? To zdecydowany odwrót od gatunku doom, w którym utknęliśmy. To bardziej death metal w oldschoolowym wydaniu. To wciąż October Tide, ale z domieszką przeszłości,” stwierdza Norrman.

Nagrania perkusji są zaplanowane na maj i odbędą się w szwedzkim studio Gröndahl. Karl Daniel Lidén (Bloodbath, Katatonia) zasiądzie za konsolą. Reszta instrumentów zostanie zarejestrowana w osobistym studio członów zespołu, po czym powróci do Lidéna na miksy i mastering.

Historia OCTOBER TIDE sięga epicentrum melodyjnego death metalu w Szwecji. Zespół założyli muzycy Katatonii, Fredrik Norrman oraz Jonas Renske (Bloodbath), którzy grali jako duet. Obecny skład tworzy piątka muzyków: bracia Fredrik i MattiasNorrman (ex-Katatonia) na gitarach, Alexander Högbom (ex-Demonical) na wokalu, Johan Jönsegård (Letters From The Colony) na basie oraz Jonas Sköld (Letters From The Colony / Thenighttimeproject) na perkusji. Ich muzyka wpisuje się w melodyjny death metal z elementami doom, w którym prym wiodą charakterystyczne partie gitarowe braci Norrman. Te ostatnie dryfują pomiędzy chłodnymi i agresywnymi kompozycjami, a nostalgicznym brzmieniem o ciepłej barwie.
OCTOBER TIDE on-line:
Website: http://www.octobertide.net/
Facebook: https://www.facebook.com/octobertideband
Instagram: https://www.instagram.com/octobertideofficial
Spotify: https://sptfy.com/20Dd
YouTube playlist: https://goo.gl/Nbs3br

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec
Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj