Skip to main content

 

Szwedzcy melodyjni death/doom metalowcy OCTOBER TIDE, których szeregi zasilają byli muzycy KatatoniiFredrik oraz Mattias Norrman, wydadzą nowy album zatytułowany „In Splendor Below”. Wydawnictwo ukaże się 17 maja nakładem Agonia Records.  

Jest to album „nieco bardziej agresywny, cięższy, bardziej death metalowy i zmieniejszy niż nasze wcześniejsze dokonania” – tłumaczy założyciel i gitarzysta formacji, Fredrik Norrman. „Wliczając w to nasz ostatni album, Winged Waltz z 2016” – dodaje.

Oprócz Fredrika, który przez wiele lat grał na giatrze w Katatonii, a obecnie jest także członkiem Thenighttimeproject, skład OCTOBER TIDE tworzą jego brat i gitarzysta Mattias Norrman (również wieloletni członek Katatonii), wokalista Alexander Högbom (Demonical), basista Johan Jönsegård(Letters From The Colony) i perkusista Jonas Sköld (Letters From The Colony Thenighttimeproject).    

Karl Daniel Lidén zmiksował i zmasterował „In Splendor Below” w Tri-Lamb Studios (BloodbathKatatoniaBreachCraft). Alexander Backlund z Nailvillage Studio (Thenighttimeprojectt / Letters From The Colony) razem z OCTOBER TIDE odpowiadają za jego produkcję. Okładka jest autorstwa Tomarum av Christine Linde.

Zespół planuje trasę koncertową na listopad i grudzień 2019. W międzyczasie zagra na In The Grip Of Winter Festival (Holandia), Exit Festival (Serbia) iMetalDays Festival (Słowenia). Więcej dat zostanie ogłoszonych niebawem.

OCTOBER TIDE powstał ponad dwadzieścia lat temu, w 1995. Jego założycielami są Jonas Renske (obecnie grający w Bloodbath) oraz Fredrik Norrman, którzy wówczas byli członkami Katatonii. Ich perwsze dwa albumy, „Rain Without End” (1997) oraz „Grey Dawn” (1999) zyskały miano kultowych. Po wydaniu drugiego z nich, formacja zniknęła ze sceny na ponad jedenaście lat. Powróciła w 2009 i  od tego czasu wydała trzy albumy: „A Thin Shell” (2010), „Tunnel Of No Light” (2013) oraz „Winged Waltz” (2016). Każdy z nich charakteryzował się wyjątkowymi partiami gitarowymi oraz oryginalnym stylem. 

Utwory:
1. I, The Polluter 
2. We Died in October 
3. Ögoblick Av Nåd
4. Stars Starve Me
5.Our Famine
6. Guide My Pulse
7. Seconds
8. Envy of the Moon

Oracle
17136 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Embrional ujawnia nowy skład

OracleOracle16 listopada 2017

Skomentuj