Skip to main content

Walijska grupa doom metalowa o tematyce okultystycznej, GOAT MAJOR, dzisiaj wydaje swój debiutancki minialbum „Evil Eye” na wszystkich platformach cyfrowego streamingu i ogłasza, że ich debiutancki album ukaże się na początku 2024 roku nakładem kalifornijskiej wytwórni Ripple Music.

Porywając swoją publiczność rozwiniętym, zniekształconym dźwiękiem walca, miażdżącymi riffami, złowrogimi i nawiedzającymi melodiami napędzanymi agresywnymi rytmami i wyszukanymi wypełnieniami, GOAT MAJOR przedstawia się jako nowy, potężnie niszczący gracz na brytyjskiej scenie stoner i doom metalu.

Po wydaniu w 2022 roku teatralnego teledysku do swojego utworu „Ritual” o tematyce okultystycznej oraz licznych występach w klubach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii, trio świętuje teraz podpisanie umowy z ciężką wytwórnią Ripple Music poprzez cyfrowe wydanie swojego debiutanckiego minialbumu „Evil Eye” na wszystkich platformach streamingu. Zanurz się w hipnotyzujących i mrocznych 20 minutach jego miażdżącego blasku i przygotuj się na debiutancki pełnometrażowy album GOAT MAJOR, który ukaże się zimą 2024 roku nakładem Ripple Music.

Pochodzący z Walii, kraju starożytnych zabytków i celtyckich tradycji, GOAT MAJOR to zespół okultystycznego doom metalu, który powstał podczas surowego lockdownu ogólnoświatowej pandemii, z inicjatywy długoletnich przyjaciół: Jammie Arnolda (gitara), Simona Bonwicka (perkusja) i Toma Shortta (bas/wokale). Wszyscy trzej członkowie dorastali w odległości pół mili od siebie w Haverfordwest, w Pembrokeshire, w cieniu średniowiecznego zamku miasta.

Ta potężna trójka ciężko pracowała, kształtując swój dźwięk i komponując utwory z chwytliwego, grzesznego okultystycznego doom metalu, wszystko to uciekając od brutalności, jaka spadła na świat. W miarę złagodzenia się restrykcji, GOAT MAJOR zaczęło grać koncerty jako zespół instrumentalny, zanim Shortt zdecydował się przejąć obowiązki wokalne. Zespół kontynuował doskonalenie swoich utworów, regularnie występując w południowo-zachodniej Walii i dalej w Anglii. Zaczęli także grać koncerty o wyższym profilu w całym Zjednoczonym Królestwie, dzieląc scenę m.in. z takimi zespołami jak Thunder Horse, Wytch Hazel, Sigiriya, Parish, OHHMS, Made Of Teeth, Inhuman Nature. Wzięli również udział w festiwalu Swansea Fringe i zagrali jako gwiazda wieczoru na festiwalu Rock the Gwasbah na zachodnim wybrzeżu Walii. Ostatnio GOAT MAJOR podpisało kontrakt z amerykańską wytwórnią Ripple Music, uznawaną za referencyjną w dziedzinie stoner, doom i ciężkiego rocka, na wydanie swojego debiutanckiego albumu „Ritual” zimą 2024 roku.

GOAT MAJOR links
FacebookInstagramYoutubeSpotify

RIPPLE MUSIC links
WebsiteFacebookBandcampInstagram

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj