Skip to main content

Montréalski zespół PHOBOCOSM kontynuuje swoją współpracę z Dark Descent Records, prezentując swój trzeci pełnometrażowy album zatytułowany „Foreordained„.

„Foreordained” to zlewanie wszystkiego, co poprzedzało. Doskonale zbalansowane połączenie mrocznej deprawacji death metalu z debiutanckiego „Deprived”, wymieszane z niszczycielskim doom z „Bringer Of Drought”. Co ciekawe, było to planowane od samego początku: „Kiedy pisaliśmy 'Deprived’, zdecydowaliśmy, że nasze pierwsze trzy albumy będą trylogią, więc 'Foreordained’ to ostatni rozdział tej trylogii. Świadomie staraliśmy się nadać podobne tempo wszystkim trzem albumom, ponieważ chcieliśmy, aby były ze sobą powiązane – zaczynając od wolnego, miażdżącego utworu doom i kończąc długim, epickim, depresyjnym. To nie jest przypadek” – ujawnia gitarzysta Samuel Dufour.

Jak sugeruje ich wybór gatunku, teksty na „Foreordained” poruszają tematy śmierci, a także daremności zaprzeczania wrodzonemu umieralności. Stąd nazwa albumu; oznaczająca z góry przewidziany, nieuchronny… „Ponieważ śmierć jest nieunikniona, koniec wszelkiego życia i naszej planety również jest nieuchronny, więc pojawiają się też apokaliptyczne motywy. Ostatni utwór 'For an Aeon’ opowiada o możliwym sposobie, w jaki świat, taki jaki go znamy, mógłby się zakończyć.”

Opatrzony sztuką autorstwa niepowtarzalnego Lauri Laaksonena, znanego z Desolate Shrine, Convocation i Pestilent Hex, „Foreordained” zapowiada się jako jeden z najważniejszych albumów death metalowych w 2023 roku.

Jeśli chodzi o trasę koncertową, PHOBOCOSM planuje objazd po Stanach Zjednoczonych i Europie, promując album „Foreordained”. Zespół również witają z powrotem gitarzystę Roba Milleya, który będzie występował podczas nadchodzących tras i przyszłych albumów.

Premiera 8 grudnia. Całość złoży się z ośmiu kompozycji, trwać będzie czterdzieści dwie minuty.

https://darkdescentrecords.com
https://www.facebook.com/DarkDescentRecords
https://www.instagram.com/darkdescentrecords

https://www.ddmsuo.eu (European webstore)

https://darkdescentrecords.bandcamp.com/album/foreordained
https://www.facebook.com/Phobocosm
https://www.instagram.com/phobocosm

Oracle
16982 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wieści od Sacrocurse

OracleOracle10 listopada 2020

Skomentuj