Skip to main content

Cztery lata po premierze pierwszego rozdziału, MIDNIGHT ODYSSEY zamyka krąg ambitnej trylogii „Biolume” albumem „A Fullmoon Madness”, ogromnym potrójnym albumem opakowanym w nową, fantastyczną okładkę stworzoną przez Elijah Tamu.

Działając jako stylistyczne podsumowanie australijskiego jednoosobowego projektu, „A Fullmoon Madness” zbiera wszystkie metalowe odcienie, które były eksplorowane przez Dis Patera w poprzednich częściach i na przestrzeni jego kariery. Raz jeszcze, black metal większy od nocnego nieba i miażdżąca ciężkość epickiego doom metalu są ze sobą połączone przez ciemne fale syntezatorów, grandiozne aranżacje symfoniczne i serdeczny wokal Dis Patera, oscylujący między wrzeszczącym krzykiem kruka a wspaniałym czystym śpiewem, podkreślając księżycowy charakter muzyki.

„Ten rozdział przyjmuje w sobie księżycową noc i personifikację oraz mitologię wokół Selene/Luny”, wyjaśnia Dis Pater. „Sam księżyc jest 'martym’ obiektem. Jego światło to czyste odbicie, ale jesteśmy do niego przyciągani w sposób zarówno przerażający, jak i romantyczny.”

Inspirowany szaleństwem, które wypełnia pełnię księżyca, strachem przed zaćmieniem księżyca i czerwono zabarwionym księżycem w starożytnych czasach, a także opowieścią o Endymionie i jego przekleństwem, album „Biolume Part 3: A Fullmoon Madness” MIDNIGHT ODYSSEY patrzy na światło w kontekście jego pochodzenia.

„W całkowitej ciemności, najmniejsze światło może wystarczyć; w czystym i przytłaczającym świetle szukamy cienia lub ciemności”, mówi Dis Pater. „Gdzieś po środku możemy spojrzeć w ciemność i zobaczyć to, co naprawdę jest tam. A czasami to, co tam jest, jest zepsute, płonące, zniekształcone i nie jest tym, czego się spodziewaliśmy zobaczyć. Ten iskierka światła jest obłędna. Czasami pochłania cię i coś potwornego lub przerażającego przejmuje kontrolę.”

Wszystkie te pomysły przekształciły się muzycznie w najciemniejszy i najbardziej agresywny album trylogii, ale z nutami melancholii i typowym dla astralnych pogrzebów MIDNIGHT ODYSSEY symfonicznym rozmachem. „To jest śmierć”, podsumowuje Dis Pater, „ale nie taka, jaką znamy”.

Premiera 24 listopada dzięki I, Voidhanger Records.

Oracle
16952 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Buy diflucan 150 mg

PathologistPathologist9 grudnia 2014
Newsy

Nowy krążek Funerus

OracleOracle3 października 2011

Skomentuj