Skip to main content

diskordPo bardzo dobrze przyjętych krążkach „Doomscapes” oraz „Dystopics”, z trzecim w dorobku oficjalnym materiałem powracają norwescy death metalowcy z Diskord. Na „Oscillations”, zespół kontynuuje obraną wcześniej ścieżkę, prezentując unikatową formułę retro-futurystycznego death metalu, łączącego surowe, old-schoolowe brzmienie spod znaku Autopsy z techniczno-progresywnymi „połamańcami” znanymi z płyt Atheist czy Gorguts.

Jak zapowiada basista grupy – Eyvind, brzmienie nowego albumu zbliżone jest do koncertowego oblicza zespołu. „Wchodząc do studia, postanowiliśmy ograniczyć obsesyjne przywiązanie do szczegółów, dzięki czemu nagrania sprawiają wrażenie surowych i niewypolerowanych. Mimo to, nie zrezygnowaliśmy z różnego rodzaju eksperymentów, które wzbogacały nasze poprzednie wydawnictwa. Myślę, że fani Doomscapes i Dystopics będą usatysfakcjonowani” – dodaje Axelsen.

Płyta ukaże się na CD (15 sierpnia) oraz winylu (2 września) w kooperacji Hellthrasher Productions z amerykańską mikro-oficyną Australopithecus Records. W sklepie Hellthrasher można już składać pre-ordery:http://hellthrasher.com/shop/

Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj