Skip to main content

1 grudnia, dzięki DOMINANCE OF DARKNESS RECORDS będzie miała miejsce premiera drugiego albumu niemieckiego zespołu DETHRONED, zatytułowanego „A Bridge to Eternal Darkness”. Dostępny będzie na CD, winylu LP i kasecie magnetofonowej.

DETHRONED to jedna z najbardziej kultowych formacji w bogatej (choć często pomijanej) historii niemieckiego black metalu. Korzenie zespołu sięgają 1991 roku, kiedy powstał zespół Mysticism, który wydał tylko jedno demo. Z popiołów Mysticism wyłonił się w 1993 roku DETHRONED, założony przez trójkę muzyków: Barkayala, BSoDa i Morgotha. W ciągu trzech kolejnych lat zespół wydał pół tuzina demówek, wiernie oddając ducha mid ’90s black metalowej sceny. W 1998 roku DETHRONED wydał kasetę koncertową „Christentod”, która zawierała kilka utworów bonusowych z anulowanego siedmiocalowego singla. Zespół zniknął na dekadę, następnie powrócili z demem „Promo 2008”, a niedługo potem ukazała się kompilacja „In the Sign of the Pentagram” wydana przez DOMINANCE OF DARKNESS, obejmująca ich twórczość z lat 90. Nastąpiła kolejna przerwa, która zakończyła się w 2016 roku wydaniem split albumu, na którym DETHRONED dzielił się przestrzenią z innymi niemieckimi zespołami, takimi jak Sacrilegious Rite i Goatblood. Wreszcie w 2017 roku wydali swój pierwszy pełnometrażowy album, „Bluotrunst”, brzmiący, na szczęście, tak, jakby lata ’90. nigdy się nie skończyły.

Tak więc, zgodnie z oczekiwaniami i po kilku latach ciszy, DETHRONED prezentuje swój drugi album, „A Bridge to Eternal Darkness”. Jest to coś w rodzaju albumu z okazji trzydziestolecia zespołu, a „A Bridge to Eternal Darkness” to prawdziwy mrok trwający 47 minut, nieobciążony trendami, serwujący black metal starej szkoły, stanowiący portal do tajemnic i mistycyzmu poza horyzontem śmiertelników. Podobnie jak mityczna era, z której się wywodzą, DETHRONED utrzymują ciekawy kontrast między surowym monochromatyzmem a nieskrępowanym komponowaniem utworów – powrót do czasów, kiedy od razu wiedziałeś, że słuchasz BLACK METALu, ale każdy zespół oferował wyjątkowe zmiany w swojej prezentacji. Dlatego „A Bridge to Eternal Darkness” to pozornie dynamiczna podróż. Agresja jest z pewnością obecna, ale także melancholia, często w ramach tego samego utworu; kompozycje przeważnie oscylują wokół średnich temp, zarówno triumfalnych, jak i pełnych szału, militarne i spokojne. Na zakończenie, na zakończenie jest cover sceny-legendarnego Grausamkeit, który hołduje zarówno tradycji, jak i lata działalności BSoDa i Barkayala w DETHRONED.

Wszystkie prace graficzne na albumie „A Bridge to Eternal Darkness”, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, zostały przygotowane przez gitarzystę Johna.

www.facebook.com/dethroned1993 
www.dod-records.de 
www.facebook.com/dominanceofdarkness

Oracle
16961 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj