Zemial w Agonia Records

Grecki zespół ZEMIAL podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records

Formacja istnieje od 1989 i jako jedna z pierwszych zaczęła wykonywać muzykę metalową w Grecji. Jej założycielem jest multiinstrumentalista Vorskaath, który nadał zespołowi awangardowy sznyt. Muzyka ZEMIAL to amalgamat kilku gatunków, poczynając od heavy, black i thrash metalu, poprzez oryginalne pejzaże dźwiękowe, aż po progresywny rock i subtelne elementy muzyki elektronicznej. Do tej pory ukazały się trzy albumy zespołu, każdy kolejny w nowym dziesięcioleciu: „For The Glory Of UR” (1996), „In Monumentum” (2006) oraz „Nykta” (2013). Wszystko wskazuje na to, że nowy album zerwie z dotychczasową tradycją i ukaże się szybciej, jako że pracę nad nim idą pełną parą. Oprócz trzech unikatowych wydań, w poczet dyskografii ZEMIAL zalicza się sześć mniejszych wydawnictw. Łącznie składają się one na obraz formacji, która nieustannie ewoluuje.

W tym roku ZEMIAL obchodzi trzydziestolecie istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy, ZEMIAL wystąpi na żywo w Europie i  w Stanach Zjednoczonych. Proscriptor (Absu) będzie koncertował z zespołem w charakterze wokalisty.  

Skład (studio):
Vorskaath – wszystkie intrumenty i wokal

Skład (koncerty):
Proscriptor – wokal
Aenceorg – gitara
Ulvaar – bass i wokal
Vorskaath – wokal, perkusja, syntezatory

Autor

10743 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *