Yarn of the Wicked udostępnia debiutancką EPkę

 

Yarn of the Wicked to nowy projekt progresywnego black rocka inspirowanego psychodelicznym brzmieniem lat 70-tych. Debiutancka EPka Lore * Anne jest dostępna w formatach CD i digital w sklepie Pagan Records.

Słuchaj Lore * Annehttps://youtu.be/6BpLFZKGI4I

Wszystkie zaśpiewane teksty są wierszami Charles’a Baudelaire’a z naciskiem na “Kwiaty Zła”. Lore i Anne to imiona głównych bohaterek, których historia została opowiedziana w filmie  „Don’t Deliver Us from Evil” (Mais ne nous délivrez pas du mal).

Evil opowiada o inspiracji: “Jeżeli chodzi o koncept albumu – jakiś czas temu natknąłem się na reklamę jakiegoś przeglądu filmów grozy z lat 70-tych. Jednym, z prezentowanych tam filmów był francuski ‚Don’t deliver us from Evil’. Krótki fragment zaprezentowany w reklamie festiwalu zaintrygował mnie na tyle, że nabrałem ochoty żeby go obejrzeć i dowiedzieć się  o samym filmie. W ten sposób dotarłem do Charles Baudelaire’a (główne bohaterki są zafascynowane jego wierszami – w samym filmie pojawia się nawet moment, w którym czytają ‚Kwiaty Zła’). Wiersz Baudelaire’a towarzyszy im również w końcowej scenie, gdzie dokonują publicznego samospalenia. I tak narodził się pomysł na koncept spinający tych 5 piosenek. Lore i Anne to imiona głównych bohaterek, a wszystkie zaśpiewane teksty są wierszami Baudelaire’a.”

Yarn of the Wicked to kolaboracja dwójki muzyków związanych z polską sceną black/death metalową: Evil (Sauron) i Yankes (Misanthropic Rage).

Okładka i layout EPki zostały wykonane przez Anna MalarzNihil był odpowiedzialny za mix i mastering w Czyściec Studio.

Lore * Anne tracklista:
1. The Ghost (Le Revenant)
2. The Sadness Of The Moon (Tristesses de la Lune)
3. Echoes (Correspondances)
4. The Living Torch (Le Flambeau vivant)
5. Man And The Sea (L’Homme et la mer)

Yarn of the Wicked to:

Yankes – Vocals

Rusty – Guitars

Sherman – Bass, keyboard

Tomson – Drums

Yarn of the Wicked online:
Facebook

 

Pagan Records online:
Website
Bandcamp
Facebook
Twitter

Autor

10666 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *