Witchmaster & Tortorum – koncerty wkrótce

witchmaster-poster-2016-hi-res-728x1024

Przeciwnik nadejdzie już tej jesieni, by poderżnąć gardła wszystkiemu, co święte. Wykonawcami boskiej zbrodni będą Witchmaster i Tortorum, które w ramach Antichristus Tour 2016 zagrają w listopadzie dwa koncerty w Polsce. Do Gdańska (24.11) i Warszawy (25.11) zapraszają Ready To Rock i Left Hand Sounds.

 

Witchmaster (black/thrash metal, Polska)

 

Mało jest na rodzimej scenie zespołów o równie ikonicznym statusie, co Witchmaster. Członkowie powstałego równe dwadzieścia lat temu w Zielonej Górze składu już u zarania działalności zyskali status piewców zepsucia, perwersji i Diabła. Ociekające bluźnierstwem, śmierdzące siarką i opętane  seksualną dewiacją płyty „Violence & Blasphemy” (2000) oraz „Masochistic Devil Worship” (2002) to kamienie węgielne polskiego black thrash metalu. Z kolei koncerty Witchmasterod lat cieszą się złą sławą seansów szaleństwa, przemocy i posłuszeństwa woli Szatana. Po wydanym dwa lata temu, udanym albumie „Antichristus ex Utero” (Osmose Productions), Witchmaster powróci tej jesieni z nowym materiałem. Jego premiera zbiegnie się z pokazami siły na Antichristus Tour, których zespół dopuści się w wyjątkowej konfiguracji personalnej. Fuck off and die!

 

Dodatkowym selling-pointem tych koncertów jest to, że Inferno wystąpi z Witchmaster po raz pierwszy w roli gitarzysty.

Posłuchaj jeśli lubisz: Venom, Sodom, Darkthrone, Blasphemy

„Antichristus ex Utero” (video z trasy Dzicz 2014): https://youtu.be/AaeHE5a079k

 

Tortorum (black metal, Norwegia)

 

Założona w 2010 r. przez Skyggena (ex-Thunderbolt) i Barghesta (Spearhead) formacja zagra po raz pierwszy w Polsce. Tortorum powstał z jasnym i klarownym zamiarem grania Black Metalu – sztuki Diabła, umożliwiającej duchowe spełnienie. Swoją dotychczasową pozycję, grupa zbudowała na dwóch świetnych albumach – „Extinctionist” (2012) i „Katabasis (2014), wydanych nakładem niemieckiego World Terror Committee. W parze z zaangażowaną muzyką szły koncerty na wybranych scenach w Europie. Po rozstaniu z dotychczasowym perkusistą Dirge Repem (Orcustus, ex-Aura Noir, ex-Enslaved), zespół przegrupował siły i niestrudzenie przystąpił do nagrań kolejnego materiału. Minialbum „Rotten. Dead. Forgotten”, który ukaże się 13 października jest efektem tych zmian: miejsce Repa za bębnami zajął Skyggen, a skład uzupełnił gitarzysta Andreas Fosse Salbu z deathmetalowego Reptilian. Wydawnictwo to również dowód postępującej ewolucji Tortorum: kompozycje stały się bardziej oszczędne, wyrafinowane i transowe. Nie oznacza to bynajmniej utraty radykalizmu: płomień Lucyfera lśni mocniej niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie działalności zespołu.

 

Posłuchaj jeśli lubisz: Mayhem, Thunderbolt, Marduk, Gorgoroth, Watain

„Night of the Witch” z MCD „Rotten. Dead. Forgotten”: https://goo.gl/7scIz5

 

Antichristus Tour 2016:

Witchmaster & Tortorum

 

24.11.2016 Gdańsk, Protokultura, g. 19.00 + Nekkrofukk, Morbital

25.11.2016 Warszawa, VooDoo Club, g. 19.30 + Bestiality

 

bilety: http://lhs-booking.8merch.com

Autor

12171 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *