Wieści od Usurpress: codzień nowy numer do odsłuchu

usurpress2013_2Szwedzcy doom/crust/prog death metalowecy, USURPRESS, będą ujawniali jeden nowy utwór pochodzący z ich nadchodzącej płyty, „The Regal Tribe”, codziennie (aż do 18 września), za pośrednictwem kanału YouTube Agonia Records. Pierwszy utwór, „In The Shadow Of The New Gods”, został udostępniony przedwczoraj i można go posłuchać tutaj:

Najnowsza płyty Szwedów, „The Regal Tribe”, ukaże się 23 września nakładem Agonia Records. Za produkcje albumu odpowiada Lawrence Mackrory(F.K.Ü., Darkane). Okładkę przygotował holenderski artysta Marald van Haasteren (Bolt Thrower, High On Fire, Baroness, Kylesa), który otrzymał wolną rękę w kwestii wizualnej interpretacji tekstów jakie znalazły się na krążku.

„The Regal Tribe” jest nastęcą płyty „Ordained” z 2014, która zainicjowała odejście zepsołu od wytyczonej poprzednimi nagraniami deathcrustowej ścieżki, w stronę większej swobody twórczej. W trakcie nagrań nowego albumu formacja była trapiona problemami zdrowotnymi członków najbliższych rodzin muzyków, a w tym kłopotami Stafana Pettersson‚a (wokal/teksty), który zmaga się z nowotwórem szpiku kostnego. „The Regal Tribe”jest odzwierciedleniem walki z przeciwnościami losu. Odbiły się one zaróno na warsztwie muzycznej jak i tekstach, które mają refleksyjny charakter. Album jest cięższy, mroczniejszy i bardziej zróżnicoway niż dotychczasowy dorobek Szwedów, stanowiąc jednoczśnie najambitniejszy punkt w ich dyskografii.

Stefan Pettersson: „Nagrywając nowy album zrezygnowaliśmy z dotychczasowego sposobu pisania utworów i aranżacji. The Regal Tribe został skomponowany krok po kroku, tak aby uniknąć monotonii i powtórzeń. Dzięki temu krążek ma więcej mocy. Nagraliśmy album, który zawsze chcieliśmy nagrać”. 

USURPRESS powstał w Szwecji w 2010 roku. W jego skład wchodzą Steffe Pettersson (wokal), Påhl Sundström (gitary), Calle Lönnberg (perkusja) oraz Daniel Ekeroth (bass), który jest autorem kilku książek o tematyce death metalowej. Celem formacji jest łączenie agresywności death metalu z punkową zaciekłością. Członkowie USURPRESS posiadają różnorodne zaplecze muzyczne oraz doświadczenie wyniesione z innych projektów (m.in. Tyrant, Third Storm, Dellamorte). Łączy ich pasja komponowania wszelkich form mrocznej i agresywnej muzyki.

„The Regal Tribe” jest ostatnim albumem z Calle Lönnberg‚iem na perkusji. Zastąpił go były parker Dark Funeral, Mathias „Matte” Modin (równieżFirespawn, ex-Defleshed).

Formaty:
– Digipack CD.
– Czarny LP.
– Zielony LP (limit 100 kopii).
– T-shirt w dwóch wersjach.
– Edycja cyfrowa.

Przedsprzedaż: CD/LP/T-shirt / Edycja cyforwa

Utwory:
I: Beneath the Starless Skies
II: The One They Call the Usurpress
III: Across the Dying Plains
IV: The Mortal Tribes
V: The Halls of Extinction
VI: Throwing the Gift Away
VII: Behold the Forsaken
VIII: On a Bed of Straw
IX: The Sin that Is Mine
X: In the Shadow of the New Gods

„Across The Dying Plains” (wideo z tekstem):
https://youtu.be/2c_-n1FS0bU

Skład:
Stefan Pettersson – wokal
Påhl Sundström – gitary
Daniel Ekeroth – bass
Calle Lönnberg – perkusja
Autor

10666 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *