Wieści od Materia

Dobiegają końca prace nad debiutancką płytą zespołu Materia, jednego z najbardziej obiecujących i najczęściej wyróżnianych zespołów metalowych w kraju (Sonisphere 2010, Jarocin 2010, Przystanek Woodstock 2011, Szansa na Sukces 2011). Po zwycięstwie w eliminacjach do Przystanku Woodstock w 2011 jeden z najbardziej znanych producentów w kraju, Andrzej Puczyński zaprosił zespół na nagranie płyty w Izabelin Studio. Na początku ubiegłego roku w podwarszawskim Izabelinie zarejestrowano 11 utworów na album zatytułowany “Case Of Noise”. Miksem płyty zajął się Waldemar Jędruszak. Premiera odbędzie się 25 stycznia na pierwszym koncercie trasy TORTOUR 2013, która będzie promować tę płytę. Na płycie znajdą się utwory z pierwszego demo w nowych aranżach, kawałki z EP oraz całkowicie nowe kompozycje. Będzie to przekrój twórczości zespołu skompresowany na jednym krążku. Zespół opublikował właśnie teledysk do pierwszego singla zatytułowanego “Give Me Some Free” – video można obejrzeć w serwisie Youtube – http://www.youtube.com/watch?v=4p1Bbi0ztOY oraz na oficjalnym profilu Facebook – www.facebook.com/materia.metal Pod tym adresem dostępny są fragmenty całego materiału: www.youtube.com/watch?v=yzwTFCM-jyA

Album jest już dostępny w przedsprzedaży – również na stronie FB zespołu. 25 stycznia, w dniu premiery, MATERIA ruszy w trasę. Przed nimi zagra zespół Budge oraz lokalne supporty.

Oto rozpiska już potwierdzonych terminów: 25.01 Szczecin – Morion 26.01 Goleniów – Rampa 27.01 Węgorzyno – U Brody 28.01 Świdnin – ŚOK Zamek 29.01 Gryfice – Sepia 30.01 Kołobrzeg – Latarnia 01.02 Toruń – 2 Światy 02.02 Warszawa – Radio Luxemburg 05.02 Łódź – Luka 06.02 Poznań – U Bazyla 07.02 Piła – Barka 08.02 Koszalin – Inferno 09.02 Szczecinek – MDK 10.02 Połczyn Zdrój – CK

BIOGRAFIA: Pierwsza próba miała miejsce 13 listopada 2007 roku. W skład zespołu wchodzili Tede – gitara i wokal, Michu – bas i wokal i Marcia – gary.Przez rok MATERIA tworzyła materiał. W 2009 nagrana została płyta demo pt. Vandals. W 2010 roku do kapeli dołącza wieloletni przyjaciel Adi łapiąc się za drugą gitarę.W 2011 roku zespół nagrał EP Holidays On The Angels Island. W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważniejszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń zalicza się występ na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax. Zespół wziął udział w konkursie agencji Go Ahead i został laureatem za co w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Fetiwalu w Jarocinie w 2010 roku . Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio.W roku 2011 MATERIA ponownie dostaje się do półfinałów jednak tym razem udaje się wygrać konkurs co skutkuje występem na Dużej Scenie WOODSTOCK 2011. Zespół Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku. Do osiągnięć kapeli można dołączyć jeszcze wiele pierwszych miejsc na festiwalach i konkurasch między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Hajnówce. Zespół wziął udział w trasie koncertowej w sierpniu 2012 roku i zagrał 20 koncertów na terenie całego kraju.

Autor

12489 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *