Wieści od Hypothermia

hypothermiaSzwedzki zespół HYPOTHERMIA, tworzący muzykę z obrzeży post-rocka i black metalu, zapowiedział na wiosnę Europejską mini-trasę, w której wystąpi w roli headlinera. Towarzyszyć mu będzie progresywno-rock/black metalowy zespół z Gruzji, Psychonaout 4.

Grupa ogłosiła również, że jej nowym basistą został Phil A. Cirone, znany z takich formacji jak Craft, Kall, oraz Shining.

Nadchodzące koncerty:

12-14.02 (FIN) Turku Saatanalle IV Festival

30/03 (FRA) Lille – El Diablo*
31.03 (GER) Oberhausen – Helvete*
01/04 (BEL) Mechelen – Kamikaze*
02/04 (FRA) Paris – Le Gibus*

*Hypothermia + Psychonaout 4

Ostatni album HYPOTHERMII, “Svartkonst”, ukazał się w 2015 roku nakładem Agonia Records. Stanowi on początek zwrotu w dotychczasowej formule zespołu, która według lidera formacji, Kim’a Carlsson (Kall, Lifelover), ma odtąd dryfować w stronę bardziej orkiestralnej. “Svartkonst” to w pełni instrumentalne nagranie, na którym dodatkowo znalazły się wiolonczele.

Tytułowego utworu z ostatniej płyty można posłuchać tutaj:

Autor

12289 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *