Wielka czwórka polskiego stonera – Gdynia 23 lutego

Dopelord, Spaceslug, Weedpecker, Major Kong – cztery zespoły z absolutnej czołówki stoner-doomu i wszystkich jego okolic skrzyknęły się, żeby wypuścić jedynego w swoim rodzaju splita, którego premiera miała miejsce 1 lutego. Z tej okazji warto poświętować – wszystkie te cztery fenomenalne zespoły wystąpią razem na deskach gdyńskiego Ucha 23 lutego.

Bilety na koncert dostępne są w przedsprzedażowej cenie 42 zł za pośrednictwem strony internetowej: goout.net/pl/bilety/dopelord+major-kong+spaceslug+weedpecker/ygxd/

W dniu koncertu wejściówki można będzie zakupić na bramce za 55 zł.

Choć raczej żadnego z tych zespołów nie trzeba nikomu przedstawiać, to zróbmy to pokrótce, z obowiązku:

Dopelord to czciciele wolnych temp i dymu oraz niemalże klasycznego podejścia do gatunku, choć jednocześnie w swoim, niepodrabialnym stylu. Z powodzeniem jeżdżą po całej Europie i mają wyznawców na całym globie.

dopelord.bandcamp.com
www.facebook.com/Dopelord666

Spaceslug to owszem, stoner-doom, ale z mocnymi psychodelicznymi odjazdami. Ich kolejne nagrania rozchodzą się w sieci jak ciepłe bułeczki, a łapki wyciągają po nich bookerzy z Europy i nie tylko.

spaceslug.bandcamp.com
www.facebook.com/spaceslugband

Weedpecker podchodzi do sprawy jeszcze inaczej: więcej u nich psychodeli i narkotycznego relaksu. Znajdziecie u nich inspiracje latami 60-tymi, ale przetworzonymi przez współczesną stonerową estetykę. Muzyczny odpowiednik LSD.

weedpecker.bandcamp.com
www.facebook.com/Weedpecker-349871488424872

Major Kong to natomiast instrumentalne trio, preferujące ultraciężkie riffy i science-fiction. Mają niebywałą umiejętność konstruowania fabuły i frapującej muzyki wyłącznie przy pomocy instrumentów. Koncertowali u boku m.in. Crowbar i Demonic Death Judge i żadnej z tych kapel nie ustępują ciężarem.

majorkong.bandcamp.com
www.facebook.com/majorkong666

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/2001102396592267/

Plakat: Jakub Sokólski

Organizator: Leave No One Behind Booking

Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *