Watain + Rotting Christ, Profanatica / 4 XI / Warszawa

Watain - koncert

Przekazujemy:

Knock Out Productions prezentuje koncert Watain w Warszawie!

Trasa koncertowa TRIDENT’S CURSE EUROPEAN TOUR wystartuje późną jesienią tego roku i 4 listopada dotrze do Warszawy. Na wieczór pełnego black metalowego szaleństwa zapraszamy do klubu Progresja.

Watain przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „Trident Wolf Eclipse”, który swojej premiery doczekał się 5-go stycznia 2018 roku. Zanim na scenie pojawi się headliner ze Szwecji, na klubowych deskach Progresji obejrzymy występy Rotting Christ oraz Profanatica.

Bilety na koncert dostępne od poniedziałku 18 czerwca na: https://sklep.knockoutprod.net. Przedsprzedaż startuje o godzinie 11:00.

✅ WATAIN (Szwecja) black metal:

Trudno sobie wyobrazić lepsze uczczenie dwudziestolecia istnienia zespołu niż to, które zaprezentował powstały w 1998 roku w szwedzkiej Uppsali zespół Watain. Formacja Erika Danielssona wydała znakomity szósty album studyjny „Trident Wolf Eclipse”, którym zamknęła usta wszelkiej maści malkontentom i niedowiarkom, wątpiącym w to, że Szwedzi są jeszcze w stanie zagrać brutalny, bezkompromisowy black metal. Erik, Pelle Forsberg i Hakan Jonsson pokazali klasę i zasłużenie zostali obsypani komplementami.

Watain słynie z pełnych energii i widowiskowości koncertów, z tego, że nie raz wzbudzał kontrowersje (i pewnie jeszcze nie raz je wzbudzi), że grając black metal, został nagrodzony szwedzkim Grammy oraz z otwartego sprzyjania ciemniej stronie mocy przy jednoczesnej wielkiej pogardzie dla strony jasnej. Ponadto Erik posiada cięty język i nietuzinkowy intelekt, czego dowodzą liczne dostępne w sieci wywiady oraz ma dokładny pomysł na Watain. Szwedzkie trio znane jest też z tego, że lubi mieć pełną kontrolę nad swoją sztuką.

Watain zaczął od surowego, wściekłego black metalu w stylu, chociażby wczesnego Bathory (albumy od „Rabid Death’s Curse” do „Sworn To The Dark”), by później pójść w stronę bardziej rozbudowanych, wolniejszych, dłuższych i klimatycznych kompozycji („Lawless Darkness”, „The Wild Hunt”). Za wspomniany „Lawless Darkness”, który graficznie kapitalnie oprawił nasz rodak Zbyszek Bielak (grafiki na „The Wild Hunt” to również jego dzieło), do Watain powędrowało wspomniane wyżej szwedzkie Grammy.
W Polsce Watain gościł już parokrotnie, raz, 14 lat temu, jako support nieodżałowanego Dissection. Tym razem będą oczywiście główną gwiazdą, promując wydany w styczniu 2018 roku „Trident Wolf Eclipse”. Ognia na pewno nie zabraknie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Von, Marduk, Necrophobic, Mayhem, Dissection, Bathory…

http://www.templeofwatain.com
https://www.facebook.com/watainofficial
https://www.youtube.com/watch?v=qGPYb2y_PDA

✅ ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal:

Gościli u nas pod koniec stycznia 2018 roku, dając fantastyczny koncert w Katowicach. Podobało się nie tylko Wam, lecz również muzykom Rotting Christ. Cieszymy się więc bardzo, że możemy ogłosić termin kolejnej wizyty greckiej legendy metalu w Polsce.
Radość jest tym większa, że koncert Greków w Polsce anonsujemy parę tygodni po tym, jak Sakis Tolis poinformował oficjalnie o rozpoczęciu nagrywania przez jego zespół trzynastego studyjnego albumu, który otworzy czwartą dekadę istnienia formacji, bo trzecią zamknięła ona w 2017 roku. Wiadomo zatem, że Rotting Christ w trakcie kolejnej wizyty promować będzie nowy materiał. Choć z pewnością nie zabraknie w setliście numerów z „Non Serviam”, czy „Triarchy Of The Lost Lovers”, a także kompozycji z płyt wydanych w XXI wieku.

Sakis nigdy nie pominął przy planowaniu trasy koncertowej Polski, pamiętając, skąd nadeszły pierwsze słowa uznania dla muzyki Rotting Christ, jeszcze w czasach tape tradingu. Grecy nigdy też nie zawodzą na żywo i zapewne sytuacja powtórzy się podczas kolejnej wizyty nad Wisłą.

Sprawdź, jeśli lubisz: Septic Flesh, Samael, Varathron, Nightfall, Tiamat…

https://www.rotting-christ.com
https://www.facebook.com/Rotting-Christ-290468585669
https://www.youtube.com/watch?v=wAh-zHFYgl0

✅ PROFANATICA (USA) black metal, death metal:

Jedni z czołowych blackmetalowych bluźnierców zaczęli opluwać związaną z Watykanem religię już w 1990 roku z inicjatywy muzyków, którzy wcześniej sławili lewą stronę ścieżki w Incantation. I z kilkuletnią przerwą (od 1992 do 2001) Profanatica robi to do dziś pod dowództwem Paula Ledneya (perkusja, wokal), jedynego muzyka z oryginalnego składu. W 2018 roku zespół po raz pierwszy gościł w Polsce. Za parę miesięcy powróci do nas ponownie, cały czas promując wydaną w 2016 roku płytę „The Curling Flame of Blasphemy”.

Muzyka Profanatiki to bezkompromisowy, surowy black metal zestawiony z elementami death metalu. Wszystko zanurzone jest w mroku, perwersji i bluźnierstwie, a honorowy patronat nad całością sprawuje oczywiście władca piekieł. Wraz z Paulem za tworzenie hymnów ku czci ciemności i na pohybel chrześcijaństwu, odpowiada basista Alex Cox.

Nazwa zobowiązuje, więc Profanatica gwałci bezlitośnie wszelkie świętości, piętnuje pozerów i jak mało kto potrafi oddać dźwiękami majestat piekła. Był kiedyś włoski film „Odrażający, brudni i źli”. I dokładnie tacy są Amerykanie. Jeśli marzy wam się podróż po piekielnych otchłaniach, wystarczy zobaczyć ich w akcji. Na pewno tego nie zapomnicie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Archgoat, Beherit, Blasphemy, Sarcofago, Incantation, Horna, Absu, Necrovore, Possessed…

http://profanatica.com
https://www.facebook.com/profanaticausa
https://www.youtube.com/watch?v=AstnZNzQaak

Zagrają:
WATAIN (Szwecja) black metal
+
Rotting Christ (Grecja) black metal, dark metal
Profanatica (USA) black metal, death metal

Kiedy: 4 listopada (niedziela) 2018
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne od 18.06 na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

Autor

3814 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *