Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsy

Visceral Disgorge – premiera nowego utworu „Architects Of Warping Flesh”

 

Amerykańscy death metalowcy VISCERAL DISGORGE zaprezentowali pierwszy utwór z nowej płyty „Slithering Evisceration”, która ukaże się 13 września nakładem Agonia Records. Tytuł utworu to „Architects Of Warping Flesh”. Jest dostępny jako wideo z tekstem, tutaj:

Data wydania albumu zbiegnie się z północnoamrykańską trasą, Bloodletting North America XIII, na której zespół wystąpi w towarzystwie Disentomb i Signs Of The Swarm.

Jak komentuje zespół: „Zmierzyliśmy się z wieloma przeciwnościami w ostatnich latach, ale myślę że to nas ostatecznie wzmocniło jako zespół. Nowy album jest o wiele szybszy i agresywniejszy w stosunku do naszej pierwszej płyty, a teksty bardziej oparte na tematyce sience-fiction i cosmic horror”. Na temat nadchodzącej trasy, dodaje: „Jesteśmy podekscytowani mogąc znowu wyruszyć w drogę, tym razem u boku Disentomb i Signs Of The Swarm, a także Continuum, Organectomy i Mental Cruelty, którzy wystąpią jako support. Będzie to trasa promująca nasz nowy krążek!”.      

VISCERAL DISGORGE wywodzi się z Baltimore w stanie Maryland i gra brutalny death metal. Jego  początki sięgają 2007, a pierwszym wydawcą była japońska wytwórnia Amputated Vein Records. Nakładem tej ostatniej ukazał się pierwszy i jak do tej pory jedyny album grupy, „Ingesting Putridity”(2011). Album zyskał liczne grono fanów oraz uznanie krytyków muzycznych; przez wielu uznawany jest za jedno z kultowych dzieł współczesnej sceny death metalowej.

Powiększające się grono zwolenników zespołu nakręciło zainteresowanie licznych festiwali, i tak VISCERAL DISGORGE wystąpił do tej pory m.in. na takich imprezach jak Maryland Deathfest (IX, XIV), Netherlands DeathfestFrankfurt DeathfestLas Vegas DeathfestPuerto Rico Metal Demolition FestChicago Domination FestNew York Deathfest, czy Hammersonic, dzieląc sceną z czołowymi przedstawicielami gatunku. 

Rosnące zainteresowanie zespołem przełożyło się również na liczne trasy koncertowe. W 2016 VISCERAL DISGORGE zagrał na europejskiej trasie u boku Disentomb. Rok później wystąpił na trasie w Kanadzie, razem z Psycroptic i Archspire, a niedługo potem na Devastation Of The Nation Tour(Ameryka Północna) z CryptopsyDecrepit Birth i Rivers Of Nihil. W tym samym roku zagrał kolejną trasę, Bloodletting North America XI, tym razem z OriginArchspire Defeated Sanity.

W 2018 VISCERAL DISGORGE podpisał umowę z Agonia Records, oraz wystąpił na kolejnej trasie, tym razem u boku SuffocationCattle Decapitationoraz Krisiun, pracując jednocześnie nad swoim drugim albumem.

Album „Slithering Evisceration” został nagrany, zmiksowany oraz zmasterowany przez Drew Lamonda w Wright Way Studios (Dying FetusMisery Index). Autorem okładki jest Stephen Somers.  

Utwory:
1. Slithering Evisceration 
2. Fucked into Oblivion 
3. Architects of Warping Flesh
4. Saprogenic Deformation
5. Absorbed by the Swarm 
6. Siphoning Cosmic Sentience
7. Necrotic Biogenesis
8. Spawn of Putridity
9. Transfixed in Torture

Formaty:
– Płyta CD.
– 6-panelowy digipack CD.
– Czarny winyl.
– Pomarańczowy winyl.
– Żółto-czarno-pomarańczowy marmurowy winyl. 
– Pliki cyforwe.
– Koszulka (3 wzory).

Daty koncertów
Bloodletting North America XIII

Disentomb + Visceral Disgorge + Signs of the Swarm
Continuum + Organectomy + Mental Cruelty
9/13 – Los Angeles, CA – Catch One
9/14 – Oakland, CA – Oakland Metro
9/15 – Portland, OR – Bossanova Ballroom
9/16 – Seattle, WA – El Corazon
9/18 – Salt Lake City, UT – Metro Music Hall
9/19 – Denver, CO – The Roxy Theatre
9/20 – Kansas City, MO – The Riot Room
9/21 – Des Moines, IA – Vaudeville Mews
9/22 – Minneapolis, MN – Amsterdam Bar
9/24 – Milwaukee, WI – Club Garibaldi
9/25 – Chicago, IL – Cobra Lounge
9/26 – Indianapolis, IN – The Citadel
9/27 – Detroit, MI – Sanctuary
9/28 – Toronto, ON – The Rockpile
9/29 – Montreal, QC – Foufounes Electriques
9/30 – Quebec City, QC – L’Anti Bar
10/01 – Manchester, NH – Bungalow
10/02 – Brooklyn, NY – Saint Vitus Bar
10/03 – Stanhope, NJ – Stanhope House
10/04 – Frederick, MD – Cafe 611
10/05 – Spartanburg, SC – Groundzero
10/06 – Atlanta, GA – The Masquerade
10/08 – Houston, TX – White Oak Music Hall
10/09 – Austin, TX – Come and Take It Live
10/10 – Fort Worth, TX – Tomcats West 
10/11 – El Paso, TX – Rockhouse Bar
10/12 – Mesa, AZ – Club Red
10/13 – San Diego, CA – Brick By Brick

Skład:
Travis Werner – wokal
Charlie Marvel – gitary
Steve Miles – gitary
Eric Little – bass
Billy Denne – perkusja

Oracle
Autor

12689 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chaosbook

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Wywiady

Debiutancki album naszego rodzimego Death Epoch narobił dość sporo hałasu na podwórku. Jako że Lord K i Morgul już powoli zapuścili korzenie w naszym...

Wywiady

Szczerze? Rozczarowałem się tym wywiadem. Debiutancki album Fadheit jest przednim materiałem. Postanowiłem więc, że zapytam co słychać u tych zwyroli. Jednak Selbstmord okazał się...

K-O

Wydawca: Werewolf Promotion Jako, że na Ukrainę mam niedaleko naprawdę polubiłem ten kraj i gdyby nie jebany koronawirus, pewnie dziś siedziałbym sobie we Lwowie...

F-J

Wydawca: Putrid Cult Co to się porobiło! Morgul wydał album z gatunku DSBM! Jako mistrz cięcia się wzdłuż i wszerz w redakcji kwestią czasu...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault