Vahrzaw – nowa płyta w Blood Harvest Records końcem sierpnia

Vahrzaw_1Blood Harvest Records z dumą prezentuje materiał Vahrzaw zatytułowany „Twin Suns & Wolves Tongues” w formacie CD.

Oryginalnie został wydany nakładem zespołu jako CD-R w ściśle limitowanej ilości. „Twin Suns & Wolves Tongues” jest drugim albumem Vahrzaw, zespołu o długiej i pogmatwanej historii. Vahrzaw powstał w 1992 roku w południowo – wschodniej australijskiej industrialnej kloace, założony przez kolegów ze szkoły średniej. Najwcześniejsze wcielenie zespołu działało pod nazwą Necromancy. Do 1993 roku był to prymitywny death metal, a następnie podryfował w stronę black metalu. Nastąpiła też wtedy zmiana nazwy, z Midgard na Deathcult, by w 1994 roku, po ustabilizowaniu się trzyosobowego składu przyjąć nazwę Vahrzaw. Wydano trzy demówki z brudnym i surowym black metalem, z czego jedną w tym samym labelu, który wypuścił pod swoimi skrzydłami legendarne australijskie hordy Anatomy i Abramelin. Zespół zawiesił działalność w 1998 roku, lecz po siedmiu latach projekt został powołany do życia ponownie, z tym samym kręgosłupem jeśli chodzi o skład. Podczas prób w naturalny sposób pojawiło się granie w black/death metalowym stylu, czego rezultatem do dnia dzisiejszego są dwa pełnowymiarowe albumy, dwie EPki i dwa splity, wszystko wydane własnymi nakładami, od merchu do produkcji. Trzeci album jest aktualnie w fazie wczesnych prób, ukaże się w 2017 roku, w dwudziestą piątą rocznicę powstania kapeli. Będzie w nim wszystko, a nawet więcej, z czego słynie Vahrzaw: riffy, agresja, szybkość i totalny black/death metal!

A teraz Blood Harvest Records sprawia, że ten sękaty, lśniący obsydian będzie szeroko dostępny. Dajcie się zmielić i wyżąć przez „Twin Suns & Wolves Tongues” – materiał ukaże się 26 sierpnia. Znajdzie się na nim osiem utworów. Dwa kawałki można sprawdzić na bandcampie kapeli: https://bloodharvestrecords.bandcamp.com/album/twin-suns-wolves-tongues-cd

Autor

11345 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *