Trzecia płyta Jarun końcem grudnia

 

Trzeci album zespołu Jarun ukaże się nakładem Arachnophobia Records. Na krążku zatytułowanym „Sporysz” znajdzie się sześć rozbudowanych, a przy tym nieszablonowych utworów. Nowy materiał to następny ważny krok na drodze artystycznego rozwoju zespołu – po raz kolejny prezentuje jego odmienione oblicze, lecz w dużej mierze zachowuje przy tym nastrój i klimat poprzednich albumów.

Sporysz” to złożona opowieść o śmierci i szaleństwie, o człowieku i naturze, o przemianach pór roku. To kalejdoskop myśli i słów, wycinki wspomnień składające się na zapis głębokich, wewnętrznych przeżyć.Muzycznie to podróż od black metalu przez elementy tradycyjnych, akustycznych brzmień, aż po wycieczki w stronę alternatywnego, progresywnego rocka. To materiał z jednej strony eksperymentalny i wykraczający poza konwencje, a jednocześnie pełen melancholijnego, „folkowego” nastroju, do którego Jarun przyzwyczaił słuchaczy na swoich poprzednich krążkach.

Zmiany nastąpiły nie tylko w obrębie samej muzyki, ale też w składzie osobowym zespołu, co również miało wpływ na odmienne brzmienie płyty. Po raz pierwszy w historii zespołu pojawią się czyste wokale, a nieco zmieniona sekcja rytmiczna wpłynęła na specyficzną atmosferę całości.

„Sporysz” tracklista:
1. Sporysz
2. Powidoki
3. Jesień Wieczności
4. Wichry
5. Sny jak ziemia, sny jak rzeka
6. Malowany ogień

Autor okładki: Damian „Radogost” Szpiłyk

Jarun:
Mateusz Kujawa – wokal
Marcin „Pazuzu” Pazera – perkusja
Dawid Wierzbicki – bass
Krzysztof „Gambit” Stanisz – gitara
Jakub „Zagreus” Olchawa – gitara

Jarun online:
Facebook
Bandcamp

Arachnophobia Records online:
Website
Facebook

Autor

11628 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *