Trzeci album Rorcal wkrótce na CD

RorcalSzwajcarski black/doom metalowy kolektyw Rorcal zapowiedział na 15 kwietnia premierę kompaktowej wersji swojego ubiegłorocznego albumu „Vilagvege”. Płyta ukaże się w multi-labelowej kooperacji Hellthrasher Productions z Cal of Ror, Lost Pilgrim Records, Wooaaargh oraz Bleak Recordings.

Album „Vilagvege” (dosłownie: koniec świata) składa się z 8 nagrań, zarejestrowanych w całości na żywo w genewskim Wood Recording Studio pod okiem Stephane Kroug’a. Jak twierdzi zespół, takie podejście pozwoliło uchwycić surowość i energię nowych utworów, bez zbędnych zabiegów post-produkcyjnych. W efekcie otrzymaliśmy 43 minuty niezwykle intensywnego grania na przecięciu black, sludge i drone/doom metalu, określonego przez opiniotwórczy magazyn Sputnik Music „perfekcyjnym soundtrackiem do świata stojącego w płomieniach”. Całości dopełniają niepokojące sample z „Kyrie” i „Dies Irae” Alfreda Schnittke, nadające albumowi wielowymiarowości i potęgujące obraz sonicznej zagłady.

Płyta ukaże się w formie limitowanego digipaka z dodatkowym slipcasem. U polskiego dystrybutora ruszyła już przedpremierowa sprzedaż: http://hellthrasher.com/shop/

Autor

11993 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *