Tormentor na Black Silesia IV – Open Air Festival!

Z wielką dumą jako pierwsi możemy ogłosić, że na przyszłorocznej edycji Black Silesia IV Open Air głównym headlinerem zostanie węgierski Tormentor!

Sami organizatorzy dodają: Węgierska legenda i pionierzy black metalu zagrają swój pierwszy w historii koncert w Polsce w ramach czwartej edycji Black Silesia Open Air. Tormentor to obok Bathory i Hellhammer jeden z zespołów, który w połowie lat 80′ przyczynił się do stworzenia gatunku, który nazywamy dzisiaj black metalem. Debiutancki, a dzisiaj kultowy „Anno Domini” nie mógł zostać wtedy wydany ze względu na panujący na Węgrzech komunizm, a Atilla Csihar został wkrótce zaproszony przez Euronymousa do nagrania wokali na „De Mysteriis Dom Sathanas”.
Teraz, po latach latach Atilla nie tylko reaktywował zespół w oryginalnym składzie, ale i dopilnował by poziom jaki reprezentuje zespół na żywo w pełni dorównał swojej legendzie. Serio – widzieliśmy na żywo pierwszy po reaktywacji koncert w Budapeszcie i padliśmy na kolana. Nie wierzycie?

Sam festiwal, pomimo wielu przeciwności losu pozostawiamy w niezmienionej formie – dwudniowego festiwalu Open Air w Grodzie Rycerskim Byczynie!

Festiwal odbędzie się w dniach 7 i 8 czerwca 2019 roku.

Pozostajemy również wierni pierwotnej koncepcji – stworzenia podziemnego festiwalu metalowego zrzeszającego światową czołówkę oldschoolowego i ekstremalnego metalu; starając się utrzymać na koncertowej mapie Polski jedyne w swoim rodzaju miejsce spotkań prawdziwych (unosi głowę) MANIACS.

Oldschool and extreme metal only. Cult underground acts only. No compromise.

Bilety do nabycia tutaj.

Autor

176 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *