The Moon and the Nightspirit (neofolk) już od dziś na trzech koncertach w Polsce!

tmZapraszamy na trzy koncerty niesamowitego folkowego składu z Węgier! Już w dniach 13-15 maja The Moon and the Nightspirit wystąpią po raz pierwszy w Warszawie i powrócą do Poznania oraz Krakowa!

13.05. – Kraków, Rotunda – https://www.facebook.com/events/985200914866860/

14.05. – Poznań, U Bazyla – https://www.facebook.com/events/1261262363891082/

15.05. – Warszawa, VooDoo – https://www.facebook.com/events/214253805597275/

The Moon and the Nightspirit to pochodzący z Węgier zespół grający muzykę pagan. Został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną zespołu poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. Główną inspiracją dla The Moon and the Nightspirit pozostaje Matka Natura.

Zespół wydał pięć płyt – ostatnia „Holdrejtek” ukazała się w sierpniu 2014 r. Nakładem Prophecy Records. The Moon and the Nightspirit występował na wielu znanych europejskich festiwalach – odbył też kilka tras po Europie i Ameryce.

Skład:

Ágnes Tóth – wokal, instrumenty ludowe

Mihály Szabó – gitara

Gábor Végh – perkusja

Gergely Cseh – bas

 

Jako supporty, z akustycznymi setami, wystąpią Helroth (Warszawa i Poznań) oraz Merkfolk (Kraków)

 

Helrothhttps://www.facebook.com/Helroth

Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku grupa udała się na polsko-czeską trasę wraz z słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę „Wataha” i zagrał razem z Dalriadą, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll na Folk Metal Harvest Festival w Warszawie.

 

Merkfolkhttps://www.facebook.com/Merkfolk

Merkfolk to zespół ze wschodniej Polski. Ich utwory to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem. W lipcu 2015 zespół wydał, nakładem wytwórni Art of The Night Productions, płytę „The folk bringer”

Left Hand Sounds
www.lefthandsounds.org
Autor

12006 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *