Teledysk i zapowiedź nowej płyty Divine Weep

Divine Weep 2Pochodząca z Białegostoku heavymetalowa formacja Divine Weep przygotowuje się do nagrania drugiego albumu, będącego następcą wydanego w 2013 roku Age Of The Immortal. Sesję nagraniową zaplanowano na marzec 2015 roku w renomowanym studio Hertz (Vader, Behemoth, Decapitated). Realizatorami będą Piotr Polak i Sławek Wiesławski, natomiast miksem i masteringiem zajmie się Wojtek Wiesławski.

Na płycie znajdzie się blisko 50 minut muzyki utrzymanej w stylistyce heavy i power metalu, w tym utwory z poprzedniego wydawnictwa oraz cztery zupełnie premierowe kompozycje. Ciekawostką jest fakt, że na płycie usłyszeć będzie można jednego z najlepszych gitarzystów w historii polskiej muzyki rockowej – Wojciecha Hoffmanna (Turbo), który swoją magiczną grą wzbogaci to wydawnictwo.

Kilka tygodni temu premierę miał teledysk do tytułowego utworu z ostatniego materiału. Utwór „Age Of The Immortal” został nagrany ponownie w studio Hertz z udziałem nowych członków zespołu, którzy dołączyli do Divine Weep już po wydaniu płyty. Dzięki nowym muzykom, zwłaszcza obdarzonemu charakterystycznym, mocnym głosem wokaliście Igorowi Tarasewiczowi, kompozycja zyskała nowe życie i nabrała nowego znaczenia. Teledysk zrealizowano z udziałem członków Bractwa Historycznego Winland ( http://www.winland.pl ).

Zobacz teledysk do „Age Of The Immortal”: https://www.youtube.com/watch?v=WHpaAQpq1rU

Zespół Divine Weep został założony w 1995 roku jako kapela blackmetalowa, zyskując spore uznanie w kraju i za granicą. Przez lata, w których zespół nie był aktywny, styl tworzonej przez Bartka Kosackiego (ex-Hermh) muzyki ewoluował do klasycznego heavy metalu w stylu gigantów takich jak Iron Maiden czy Helloween. Zespół powrócił do życia w 2010 roku z nowymi kompozycjami i w ciągu kolejnych lat wzbogacił się o nowych członków, dzięki którym zyskał drugą szansę na zaistnienie na polskiej scenie metalowej. Zaowocowało to również sporą ilością koncertów także u boku takich formacji jak Hunter, Turbo czy Blaze Bayley (ex-Iron Maiden).

Więcej o zespole: www.facebook.com/divineweep

Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *