Szczegóły nowego albumu Origin

origin Small_formatsIkona technicznego death metalu, ORIGIN, wyda swój najnowszy album zatytułowany„Omnipresent” 4 lipca nakładem Agonia Records w Europie. Okładkę albumu autorstwa Colin‚a Marks‚a (NevermoreKataklysmExodus) można obejrzeć powyżej.

„Omnipresent” to pierwszy studyjny album nagrany z wokalistą Jason’emKeyser’em (ex-Skinless). Do tej pory ORIGIN funkcjonował jako trio, natomiast od czasu wydnia „Entity” (2011) Keyser regularnie koncertował z grupą. OpróczKeyser‚a, na „Omnipresent” usłyszymy znanego z Angelcorpse i Gorgutsperkusistę John‚a Longstreth‚a,  gitarzystę Paul‚a Ryan‚a oraz basistę Mike‚aFlores‚a. Tak album opisuje zespół: „Nowa płyta to kulminacja 15 lat technicznego, brutalnego death metalu, który wykracza poza wszelkie definicje.”

Krążek został nagrany w  Chapman Recording Studio (US) z udziałem producentaRobert‚a Rebeck‚a oraz zmiksowany i zmasterowany pod okiem Colin‚a Marston‚a w Menegroth – The Thousand Caves (Altar of PlaguesKralliceJarobe). Dostępny będzie w następujących formatach, wydanych ekskluzywnie na rynekEuropejski:

– digipack CD,
– limitowany do 500 sztuk numerowany box zawierający digipack cd, naklejkę, naszywkę oraz brelok z wygrawerowanym logo zespołu,
– czarny winyl,
– limitowany do 100 sztuk żółty vinyl,
– limitowany do 200 sztuk picture disc,
– forma digitalna.

Przedsprzedaż:
https://www.agoniarecords.com/index.php?pos=shop&lang=en

Utwory:

1. All Things Dead
2. THRALL:FULCRUM:APEX
3. Permanence
4. Manifest Desolate
5. Absurdity of What I Am
6. Source of Icon O
7. Continuum
8. Unattainable Zero
9. Redistribution of Filth
10. Obsolescence
11. Malthusian Collapse
12. The Indiscriminate
13. Kill Yourself (S.O.D. cover song)

Skład:

Jason Keyser – vocals
Paul Ryan – guitars/vocals
Mike Flores – bass/vocals
John Longstreth – drums

ORIGIN powstał w 1997 roku w Kansas i od tego czasu uchodzi za jeden najważniejszych współczesnych zespołów prezentujących intensywny, brutalny i dopracowany technicznie death metal. Ostatnie dwa albumy grupy trafiły na listęBillboard Top Heatseekers, plasując się na miejscach #21 (album „Antithesis”) oraz #20 (album „Entity”).

„Omnipresent” ukaże się w Ameryce Północnej 8 lipca nakładem Nuclear Blast Records.

mayhem_460x68

Autor

10989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *