Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsy

Stench ujawnia szczegóły nowego albumu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA26 września ukaże się drugi album szwedzkich death metalowców STENCH – projektu zrzeszającego członków Tribulation. Najnowszy krążek nosi tytuł „Venture” i jak komentuje założyciel formacji, Jonathan Hulten„wespół z opracowaniem graficznym, nagromadził już tyle energii, że czas się nią podzielić z innymi”. W Ameryce Północnej data wydania to 7 października.

Oprawa graficzna stanowi ważny element koncepcji Szwedów. Odpowiada za nią studio Necromantic Art, współpracujące m.in z TribulationNecrovation,Decomposed czy Venenum.

„Venture” to siedem nowych utworów, nawiązujących swoją konwencją do old-schoolowego death metaluprzesiąkniętego atmosferą horroru. Kompozycjom towarzyszy rozważnie dawkowana przez muzyków, specyficzna aura, które przekrada się przez utwory, czyniąc album bardziej odważnym i ryzykownym.

Jak komentuje Jonathan Hulten (gitarzysta): „Przez cztery lata pracowaliśmy nad nowym nagraniem, by w końcu uchwycić esencję naszych muzycznych poszukiwań w siedmiu utworach. Nasza konkluzja jest taka, że proste i zawierające powtórzenia partie gitar są kluczem. Towarzyszą im bardziej lub mniej subtelne chóry i tekstury dźwięku”.  

Album dostępny będzie jako digipack CD, winyl (czarny, limitowany picture disc oraz kolorowy), a także digitalnie.

Utwory:

1. Archways
2. The Vast
3. Road
4. Small Death
5. Celebration
6. Way
7. Venture

Skład:

Mikael Pettersson – wokal
Jonathan Hultén – gitary
Johannes Andersson – perkusja

Jak zauważył About.com, metal prezentowany przez STENCH „jest szybki i z domieszką innych stylów muzycznych”Decibel Magazine zwrócił uwagę na zdolność zespołu do tworzenia „nawiedzonych melodii”, natomiast serwis One Metalokreślił Szwedów jako „progresywne, death metalowe risotto”.

Przedsmak nadchodzącego albumu znalazł się na siedmiocalówce formacji, zatytułowanej po prostu „Stench”, wydanej na początku tego roku. Ukazała się ona jako czarny winyl oraz limitowany do 100 sztuk niebieski winyl.

STENCH jest rekomendowany dla fanów AutopsyRepugnantTribulation,KaamosEntombedMaster’s Hammer oraz Watain

Oracle
Autor

12607 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kejosowe miejsce spotkań

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Newsy

  W wieku 45 lat odszedł Timo Ketola, fiński autor grafik. Timo stworzył okładki dla takich zespołow jak Antaeus, Chapel of Disease, Dead Congregation,...

Newsy

Połączone siły Ouroboros i Pestis Spiritus ! Split-zine w duchu podziemnego Black Metalu przeciwko nowoczesnemu Światu. OUROBOROS nr 2 Obszerna recenzja i komentarz do...

Newsy

19 pażdziernika nakładem Devoted Art Propaganda ukaże się spilt Gruzji z rosyjskim Neon Scaffold. Materiał będzie nosił tytuł „Konflikt” i ukaże się na 12″...

F-J

Wydawca: Black Death Production I cyk kolejny debiut wpadł mi w łapska. Tym razem EPka włoskiego Ghostlord „Abyssic Death Masters”. I przyznam, że tytułowe...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault