Stench przedstawia instrumentalny utwór “Way”

stenchPochodzący ze Szwecji death metalowcy STENCH, udostępnili do odsłuchu kolejny nowy utwór. Tym razem jest to instrumentalna kompozycja, przedstawiająca bardziej nastrojową stronę nadchodzącego albumu. Utworu “Way” można posłuchać tutaj:

http://youtu.be/zT8Z5jX1MRg

“Venture” to siedem nowych utworów, nawiązujących swoją konwencją do old-schoolowego death metaluprzesiąkniętego atmosferą horroru. Kompozycjom towarzyszy rozważnie dawkowana, specyficzna aura, która przekrada się przez kolejne utwory. Wydawnictwo pojawi się w sprzedaży 26 września.

Jak komentuje Jonathan Hulten (gitarzysta): “Przez cztery lata pracowaliśmy nad nowym nagraniem, by w końcu uchwycić esencję naszych muzycznych poszukiwań w siedmiu utworach. Nasza konkluzja jest taka, że proste i zawierające powtórzenia partie gitar są kluczem. Towarzyszą im bardziej lub mniej subtelne chóry i tekstury dźwięku”.  

Oprawa graficzna stanowi ważny element koncepcji STENCH. Odpowiada za nią studio Necromantic Art, współpracujące m.in z TribulationNecrovation,Decomposed czy Venenum.

Album dostępny będzie jako digipack CDwinyl (czarny, limitowany picture disc oraz kolorowy), a także digitalnie.

Autor

12502 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *