Split Thaw / Outre

outrePrzekazujemy:

„THAW doczekał się w końcu pierwszego oficjalnego wydania mini-albumu „Advance MMXII”, którego premiera prawie dwa lata temu zwróciła uwagę szerszego grona odbiorców na swoisty fenomen rodzimej sceny, jakim jest brawurowo łączący dziki black metal z super ciężkim drone/sludge sosnowiecki ansambl. Zespół na tę okazję przygotował dodatkowy premierowy 8-minutowy utwór, ukazując swoje jeszcze bardziej eksperymentalne i nieprzewidywalne oblicze.

Partnerem THAW w tym projekcie jest krakowski OUTRE, który w niedawno poszerzonym do 5 osób składzie prezentuje 5 premierowych kompozycji ujętych w formę mini albumu koncepcyjnego. Materiał nawiązuje do bardzo dobrze przyjętej, wyprzedanej EPki „Tranquillity” eksplorując jeszcze odważniej obszar wykraczającego poza utarte schematy black metalu.

Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiedzialny jest Marcin Łojek z Ibsen Design. Kasetowy split THAW / OUTRE ukaże się 31.10.2013 za pośrednictwem wydawnictwa Third Eye Temple w ściśle limitowanym nakładzie 150 numerowanych egzemplarzy.”

Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *