Satyricon – norweska gwiazda black metalu na jedynym koncercie w Polsce

Agencje PW Events oraz Go Ahead zapraszają na koncert niekwestionowanej gwiazdy black metalu – norweskiego Satyricon. Satyr oraz Frost zakończyli właśnie nagrania najnowszego krążka zatytułowanego po prostu „Satyricon”, a jego premiera ustalona została na wrzesień bieżącego roku. W ramach trasy promującej nowy album, Norwedzy odwiedzą Polskę na jedynym koncercie – w warszawskiej Progresji!**** *SATYRICON **+ support 29.11. 2013, Klub Progresja bilety: 89/99zł (w dniu koncertu) przedsprzedaż: Ticketpro, Ebilet, PWEvents.pl, Klub Progresja*

Satyricon, założony na początku lat 90. można zaliczyć do najbardziej wpływowych zespołów drugiej fali black metalu. Kolejne płyty Satyra i spółki wyznaczają nowe granice gatunku – zarówno te komercyjne, jak i artystyczne. Przełom w karierze Norwegów nastąpił wraz z albumem „‚Nemesis Divina’ i teledyskiem do utworu ‚Mother North’, który pozostaje do dziś jednym z największych hitów w historii zespołu, ale i całego gatunku.  Z końcem XX wieku Satyricon uciekł w stronę trochę bardziej nowoczesnego brzmienia i odnosząc coraz większy komercyjny sukces wydał kolejno płyty: „Rebel Extravaganza'”, „Volcano” oraz „Now, Diabolical”. Ich dotychczasową dyskografię zamyka „‚The Age of Nero” z roku 2008. Satyricon jest regularnie nominowany do największych nagród muzycznych (Spellemannprisen, Alarmprisen), występuje w telewizji, a z drugiej strony nie rezygnuje z agresywnego i surowego przekazu. Ich koncerty to niesamowite i profesjonalne widowisko, nie pozbawione klasycznych norweskich dźwięków z początków lat 90., jak i rockandrollowego sznytu, do którego przyzwyczaili nas na późniejszych krążkach.  Zapowiadany na wrzesień „Satyricon” jest wg lidera „płytą autentyczną w obecnych, zdigitalizowanych czasach (…), dynamiczną, pełną życia (…), a jednocześnie bardzo atmosferycznym albumem…”.

Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *