Rusza MetalPotrafi.pl – nowa platforma crowdfundingowa dla fanów ostrej muzy

Od 1 kwietnia rusza nowy portal będący wspaniałym rozwiązaniem dla metalowców łączących swoją pasję do muzyki ze smykałką do interesów. MetalPotrafi.pl, bo tak będzie nazwana ta platforma, będzie skupiała młode (choć niekoniecznie zespoły metalowe), które rozumieją, że sukces finansowy to najkrótsza droga do sukcesu artystycznego. MetalPotrafi.pl skierowany będzie do maniaków mocnej muzyki, gdyż jak mówią twórcy portalu „na tradycyjnych platformach crowdfundingowych akcje zespołów metalowych przegrywają niestety z innymi akcjami jak zbiórka na leczenie białaczki sześciolatka w USA czy odbudowa domu dla pogorzelców. Rozumiemy, w jakimś sensie są to też potrzebne inicjatywy, jednak czy jest coś ważniejszego od sztuki?”. Dlatego też właśnie odpalona została niniejsza inicjatywa. Czy poza szczególnym celem różni się od innych tego typu portali? Owszem. Minimalna kwota jaką można wpłacić to 100 zł, gdyż tylko powyżej tej kwoty można mówić o byciu prawdziwym mecenasem sztuki, poza tym często muzycy po prostu nie mają czasu by podliczać mniejsze wpłaty.

Całość zachwala też założyciel portalu, Piotr Płoszyński, znany maniakom crowdfundingu w Polsce jako Piona: „Crowdfunding to wspaniała rzecz i jestem bardzo zadowolony z jego rozwoju w naszym kraju. Przecież dzięki temu wszystko jest łatwiejsze, a ludzie tak jakby sami dbają o scenę, zero niewdzięczności. Szkoda, że jeszcze kilka lat temu nie było to tak znane i używane narzędzie – pomyślcie ile zespołów można by ściągnąć do kraju dzięki akcjom crowdfundingowym! Dzięki MetalPotrafi.pl zmiana cen biletów lotniczych, wymagania artystów i inne takie nie są już straszne – to jakbyście znaleźli na ulicy saszetkę pełną pieniędzy!”

Dzięki MetalPotrafi.pl swoje cele zrealizować chcą takie hordy jak Hetman (panowie chcą uciułać pieniądze na wydanie nowego krążka, a z nadwyżki wyremontować dach, który przeciekał w teledysku „Piąteczek”), Triagonal (zatrudnią swojego lidera Remigiusza na umowę o dzieło, dzięki czemu jego pobory wzrosną do 4100 zł brutto – oświadczenie majątkowe zostanie upublicznione w najnowszym numerze „Infernal Death” zine), muzycy Tides of Nebula (do studia nagrań na które zbierali dokupią po meblościance – każda póki co znajdować się będzie u każdego członka zespołu w domu) oraz organizatorzy Śliwka Fest, sponsorując kolację Adama the First Sinnera w McDonalds.

Chaos Vault Webzine jest oficjalnym partnerem portalu.

Autor

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *