Root powraca z nowym utworem „Moment Of Fright”

rootCzescy black/heavy metalowcy z teatralnym zacięciem ROOT przygotowują się do wydania nowej płyty „Kärgeräs – Return From Oblivion”, która ukaże się 25 listopada nakładem Agonia Records. Z tej okazji połączyli siły z poniższymi magazynami aby zaprezentować nowy utwór, „Moment Of Fright”. Można go posłuchać poniżej:

Decibel Magazine (US)http://tinyurl.com/kargerasus
Terrorizer Magazine (UK)http://tinyurl.com/kargerasuk
Metal Hammer Magazine (DE)http://tinyurl.com/kargerasde
Metal Hammer Magazine (NO) http://tinyurl.com/kargerasno
Friedhof Magazine (ES)http://tinyurl.com/kargerases

ROOT to jeden z najstarszych zespołów metalowych, działający nieprzerwanie od 1987 roku wraz z ikonicznym wokalistą Jiri ‚Big Boss’ Valter’em na czele. W przeciwieństwie do Bathory oraz Venom, muzyka Czechów podążyła w nieco bardziej wyrafinowanym kierunku, charakteryzując się czystymi partiami wokalnymi, mrocznym brzmieniem oraz epickim podejściem. Łącznie stanowią one znak rozpoznaczy ROOT już od niemal trzydziestu lat. Zespół zadzięcza swoj styl w gółownej mierze unikalnemu woklaiście, Big Boss‚owi. Obenie ROOT jest określany jako epicki heavy/black metal, bądź też jak sam siebie określa zespół, dark metal.

Zgodnia z zapowiedziami, nadchodzący album będzie odmienny od poprzednika, „Heritage Of Satan”, z 2011 roku:

„Jak zawsze w historii Root, staraliśmy się nagrać coś wyjątkowego. Nasze płyty nigdy nie były do siebie podobne, każdy album był dla na czymś nowym. Tak też będzie w tym wypadku. Dark metal w doborowym wydaiu, urozmaicony o kilka niespodziewanych smaczków. Nagraliśmy jeden w pełni akustyczny utwór i jeden instrumentalny. Łącznie na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji”.

„Kärgeräs – Return From Oblivion” to dziesiąty album w karierze ROOT. Od strony lirycznej będzie to płyta koncept, stanowiąca kontynuację albumu z 1996 roku o podobnej acz krótszej nazwie – „Kärgeräs”.

Okładka płyty została ręcznie namalowana przez Thomas’a Bruno. Album został nagrany, zmiksowany i zmaserowany w Shaark Studio w Czechach. Za jego produkcję odpowiada Big Boss.

Utwory:
1. Life Of Demons
2. Osculum Infame
3. Moment Of Fright
4. The Book Of Death
5. Black Iris
6. Moment Of Hope
7. The Key To The Empty Room
8. New Empire
9. Up To The Down
10. Do You Think Is It The End?

Dostępne formaty:
Digipack CD z 28-stroncową książeczką
Czarna płyta LP 
Czerwona płyta LP z plakatem A2*
Transparentna, czerwono-czarna płyta LP (splatter) z plakatem A2 i naszywką**
– Koszulka w dwóch wersjach
*ręcznienumerowana i limitowana do 222 sztuk
**ręcznienumerowana i limitowana do 100 sztuk

Przedsprzedaż: FIZYCZNA / DIGITALNA.

ROOT zagrał w swojej karierze setki koncertów na całym świecie, dzieląc scenę z takimi zespołami jak Moonspell, Behemoth, Impaled Nazarene, Nifelheim, Anathema, Cradle Of Filth, Apocalyptica, Mercyful Fate, King Diamond, Sodom, Desaster, Pungent Stench, Master, Destroyer 666, Master´s Hammer, Enslaved, Testament, Marduk, Napalm Death, KrabathorHypnos oraz wieloma innymi. Wokalista ROOTBig Boss, występował gościnnie na albumach wielu czołowych wykonawców myzki metalowej, takich jak Moonspell czy Behemoth. Jest on jednym z najstarszych, a jednocześnie najbardziej charakterystycznych wokalistów gatunku.

Skład:
BigBoss – voice
Igor – bass
AD – guitar
Hanz – guitar
Paul Dread – drums

Nowe koncerty:
16.11. Jablonec nad Nisou (CZE)
17.11. Plzeň (CZE)
18.11. Pardubice (CZE)
25.11. Beroun (CZE)
16.12. Kroměříž (CZE)
17.12 Litoměřice (CZE)
25-28.05.2017 Maryland Deathfest (USA)

Pierwszy ujawniony utwór:

Autor

10497 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *