Rome – trzy koncerty w Polsce od dziś

W tym tygodniu do Polski zawita na trzy koncerty Jerome Reuter (ROME) – 15.03 (Kraków, Żaczek), 16.03 (Warszawa, Hydrozagadka) i 17.03 (Pozań, U Bazyla).
Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerme Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno wstrząsnęły światem folku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.
Poprzez cały cykl koncept albumów Rome rozwinął szczególną muzyczną ”poezję tęsknoty”, która wywodzi się z mrocznego, melancholijnego poczucia wykorzenienia i która wyraża poczucie samotności życia we współczesnym świecie. Bohaterami tekstów ROME są bezwiedni buntownicy Camusa, dotknięci współczesnymi burzami XX wieku: wygnani, prześladowani, pogardzani i niezrozumiani.

Podczas tej trasy Rome promować będzie nową płytę „Hall of Thatch”, która ukazała się 19 stycznia tego roku.

https://www.youtube.com/watch?v=W9Yt88RaSWI

Jak mówi sam Jerome, jego najnowsza płyta to początek czegoś nowego. Jej dźwięk, jak mroczna, potężna burza, przekracza próg percepcji. Jej Wergiliusz u Dantego, Jérôme zabiera słuchaczy za rękę i prowadzi przez sfery ludzkiego podłego istnienia.
Jak mówi Jérôme, „Na innych moich płytach, poza „Hell Money”, wykorzystuję konteksty polityczne, historyczne i filozoficzne, aby przekazywać swoje myśli. Na „Hall of Thatch” używam tła osobistego, ale na bardziej metafizycznym, nadzmysłowym poziomie i pytam gdzie ludzkie ciało wpasowuje się między duchem a światem? Tym razem nie chodzi mi o aktualne wydarzenia, czy politykę, ale o proces zrozumienia, do którego zamknięcia jeszcze nam sporo brakuje.”


Jako support na trzech koncertach Jerome wystąpi śląski polski projekt neofolkowy By the Spirits.
https://www.facebook.com/bythespirits/
https://www.youtube.com/watch?v=p2jdGRy7Mu

W Krakowie, Warszawie i Poznaniu obowiązuje ta sama rozpiska koncertowa:

19.00 – otwarcie klubu

20.00 – By the Spirits

21.00 – Rome

Autor

11622 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *