Ragnarok ukończył nagrania nowego albumu

ragnarokNorwescy black metalowcy RAGNAROK zakończyli nagrania swojego ósmego albumu, który ukaże się w pierwszej połowie 2016 roku nakładem Agonia Records. Tytuł albumu to “Psychopathology”.

Krążek zostal zarejestrowany w Endarker Studio z basistą Marduk, Devo, za konsolą.

Będzie to pierwszy album RAGNAROK w którym założyciel i autor muzyki, Jontho, występuje jako wokalista. Jego dotychczasową rolę perkusisty przejął Dauden(Malignant). Za gitary odpowiada Bolverk, a za bass, DezeptiCunt. Ten ostatni kończy swoją przygodę z RAGNAROK“Psychopathology” jest ostatnim albumem w którego nagraniach wziął udział.

Jak zapowiada frontman formacji, Jontho, powstały w odświeżonym składzie album będzie najlepszym w wieloletniej karierze grupy. “Psychopathology to efekt dedykacji i ciężkiej pracy. Jest to kolejny krok w ewolucji zespołu” – komentuje.
W kwestii odejścia basisty, dodał: “Wkrótce po zakończeniu nagrań DezeptiCunt poinformował nas że planuje się skupić na nowym projekcie. RAGNAROK wymaga 100% zaangażowania od swoich członków, zdecydowaliśmy więc, że najlepiej będzie jeśli nasze drogi się rozejdą. Dziękujemy mu za osiem wspólnych lat”.
“W najbliższym czasie skupimy się na promocji nowego albumu i poszukiwaniu nowego basisty. Podczas nadchodzących koncertów wystąpi z nami muzyk sesyjny”.

Więcej informacji o nowym albumie już wkrótce.

Nowe koncerty:

05.03.2016 – Sequane Fest VIII, Francja
20-21.05.2016 – Steelfest Open Air, Finlandia
Autor

12493 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *