Premierowy singiel Divine Weep z nowym wokalistą

SONY DSC
SONY DSC

Przekazujemy:

„Heavymetalowy zespół Divine Weep udostępnił właśnie premierowy utwór zatytułowany „Austere Obscurity”, który zobrazowany został dodatkowo teledyskiem. Singiel zarejestrowano na przełomie stycznia i lutego w białostockim Dobra 12 Studio pod okiem realizatora Piotra Polaka, który wziął na siebie także miks i mastering. Zespół współpracował już z Polakiem przy rejestracji ścieżek gitar, basu i wokalu podczas sesji nagraniowej płyty „Tears of the Ages”, która ukazała się nakładem Metal Scrap Records w lipcu minionego roku.

„Austere Obscurity” to efekt wspólnej pracy muzyków Divine Weep z nowym wokalistą – Mateuszem Drzewiczem z warszawskiego zespołu Hellhaim, który zastąpił na tym stanowisku Kamila Budzińskiego. Szeroka skala głosu Matta i jego różnorodność, pozwoliły zespołowi na wprowadzenie nowych elementów do jego stylu muzycznego. Oprócz przebojowego heavy czy power metalu, w warstwie gitarowej pojawiły się wpływy thrash, a nawet black metalu, nawiązujące do korzeni formacji. Niewykluczone, że jest to zapowiedź kierunku, w jakim Divine Weep podąży na nowej płycie.

Tymczasem ekipa Divine Weep w dalszym ciągu promuje album „Tears of the Ages” na koncertach w ramach drugiej części trasy „Tour of the Ages 2017”. W najbliższym czasie będzie można ich zobaczyć i posłuchać w tych miastach:

17.03. – Poznań – Pod Minogą
18.03. – Bydgoszcz – Piwnica
31.03. – Białystok – Motopub
05.05. – Rzeszów – Vinyl
06.05. – Skarżysko Kamienna – Semafor [z Blazem Bayleyem]
19.05. – Wrocław – Liverpool
20.05. – Łódź – Krańcoofka
09.06. – Gdańsk – Hi-Fi
10.06. – Olsztyn – Carpenter Inn
23.06. – Warszawa – VooDoo
24.06. – TBA”

Autor

3746 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *