OŚWIADCZENIE DAD PRODUCTION W SPRAWIE KONCERTU „W HOŁDZIE DLA: METALMANIA 86 – 30 LAT PÓŹNIEJ”

metalmania30Przekazujemy oświadczenie:

“Wraz z Jackiem Adamczykiem i marką RDS Music ( marka firmy RDS Press) przekazujemy wszystkim zainteresowanym nasze wspólne oświadczenie wraz z odniesieniem do postawionych nam zarzutów w poście zamieszczonym na stronie zespołu KAT:
Kilka miesięcy temu do Jacka Adamczyka (pomysłodawcy i autora nazwy festiwalu Metalmania) zwrócili się przedstawiciele zespołów, które wystąpiły w 1986 roku na pierwszej METALMANII z propozycją organizacji koncertu uświetniającego jubileusz 30 lecia imprezy. Mimo wielu wątpliwości i jak się okazało słusznych obaw zdecydowaliśmy się na wspólne zorganizowanie tegoż koncertu. Przygotowania szły pełna parą, przygotowano bilety, atrakcyjne pamiątki itd.
Urodziny to zawsze cos miłego, święto, wspólna zabawa. Jednak jeśli zaczyna nieść niezdrowe emocje, konflikty lub ich zarzewie przestaje być świętem, zamienia się w farsę, swoisty pogrzeb. Jeśli z tego powodu ktoś ma czuć się oszukany, pominięty, okradziony, obrażony to co to za święto?
NIE MAMY ZAMIARU W TYM BRAĆ ŻADNEGO UDZIAŁU.
W ZWIĄZKU Z TYM ODWOŁUJEMY KONCERT „W HOŁDZIE DLA: METALMANIA 86 – 30 LAT PÓŹNIEJ”
Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły bilety do końca tygodnia otrzymają zwrot pieniędzy na konta z których zostały wysłane. Wszystkim tym osobom wysłaliśmy już bilety i prezenty w postaci płyt CD – przynajmniej będziecie mieli pamiątkę i drobna rekompensatę za niedogodności.
Prosimy, abyście po otrzymaniu przelewu potwierdzili ten fakt w komentarzu do strony wydarzenia. Nie kasujemy go do czasu otrzymania wszystkich potwierdzeń.
W całej tej sytuacji żal nam zespołów, które z wielkim entuzjazmem podeszły do tego koncertu, niektóre nie małym wysiłkiem reaktywowały się na ten jeden koncert. Żal nam fanów, dla których było to przede wszystkim emocjonalny powrót do przeszłości, masa wspomnień… Głupio nam przed gośćmi z Belgii, że musimy im odwołać koncert do którego podeszli z wielkim entuzjazmem.
Wszystkim tym, którzy myśleli, że to dla nas wielki zarobek sprawimy zawód: koncert ten gdyby wyszedł na zero byłby sukcesem – postanowiliśmy go zrobić z innych pobudek o których wspomnieliśmy na wstępie.
Aby do końca wyjaśnić wszelkie kwestie budzące wątpliwości o naszych dobrych zamiarach wyjaśniamy w kolejności „zdarzeń” podniesionych w cytowanym wcześniej poście na temat osoby Jacka Adamczyka i jego działalności oraz marki DAD Production ( na ten temat również sformułowano zarzuty) :
– nigdy nie wysyłaliśmy propozycji występu na w/w koncercie do zespołu KAT. Przepraszamy za niezłożenie takowej oferty. Kilka dni temu zamieściliśmy oficjalne przeprosiny. Do wszystkich zespołów wysłaliśmy jednakowe w szacie graficznej zaproszenie. Jeśli zespół KAT takowe posiada, prosimy o jego publikację
– Jacek Adamczyk dwukrotnie organizował z Panem Piotrem Luczykiem COVER FESTIWAL. Należności z tego tytułu regulowała firma RDS Press (właściciel marki RDS MUSIC). Gdyby wobec zespołów, techniki itp. nie zostały uregulowane należności przez 3 lata nikt by tego nie dochodził? Nie opisał? Myślimy , ze byłaby większa burza niż obecnie. Wiekszość obciążen finansowych COVER FESTIWALU poniosła firma RDS PRESS mimo iż impreza przyniosła niemałe straty.
– Nie ma mowy o bezprawnym korzystaniu z loga Metalmanii. Logo zarejestrowane przez MMP jest zupełnie odmienne (odsyłamy na strony www Urzędu Patentowego RP). W tej kwestii przed ogłoszeniem wydarzenia wypowiedzieli się biegli w temacie prawnicy.
– logo firmy TICKETPRO znajduje się na stronie portalu Festmania.pl od początku jego powstania jako odnośnik do zakupu biletów na wszelkie organizowane w Polsce koncerty i jest naszą darmową reklamą świetnie działającej firmy dla której mamy wielki szacunek.
– DAD PRODUCTION LTD jest marką innej firmy. Tworzenie marek w ramach działającej firmy jest prawnie dopuszczalne i nie trzeba ( można) marki rejestrować. W wykazach działających firm właściciel DAD Production widnieje od wielu lat, ale w tum miejscu nie widzimy potrzeby ujawniania tegoż faktu.
– DAD Production współpracuje z RDS Music i Jackiem Adamczykiem od jakiegoś czasu. Zorganizowaliśmy kilka tras koncertowych m.in. w Polsce i na Węgrzech, zorganizowaliśmy dystrybucje płyt CD węgierskich zespołów w Polsce, polskich na Węgrzech, zorganizowaliśmy szereg innych wydarzeń kulturalnych. Pan Jacek Adamczyk zawsze ze zleconych prac wywiązał się w 100%. Nie było żadnych problemów z płatnościami i innymi formami współpracy. Jako DAD Production jesteśmy w pełni zadowoleni i zamierzamy współpracę kontynuować.
JESZCZE RAZ PRZEPRASZAMY PANA PIOTRA LUCZYKA I ZESPÓŁ KAT ZA NASZE HANIEBNE ZACHOWANIE, NIE ZAPROSZENIE ZESPOŁU NA KONCERT A PRZEDE WSZYSTKIM ZA TO, ŻE W NIEZGODNY Z PRAWDĄ HISTORYCZNĄ I STANEM FAKTYCZNYM NAPISALIŚMY ŻE ZESPÓŁ KAT I ROMAN KOSTRZEWSKI JEST SPADKOBIERCĄ ZESPOŁU KAT. JEST TO NIEDOPUSZCZALNE. ZACHOWALIŚMY SIĘ JAK INDOLENCI. MAMY NADZIEJĘ ŻE PAN LUCZYK NAM WYBACZY. JESZCZE RAZ PANA PRZEPRASZAMY.
Podpisano
DAD PRODUCTION
RDS MUSIC
Jacek Adamczyk”

Autor

12493 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *