Origin w polskiej wytwórni

Techniczni death metalowcy Origin podpisali umowę wydawniczą obejmującą terytorium Europy z Agonia Records. Amerykanie wydadzą swój najnowszy krążek – następcę dobrze przyjętego „Entity” – latem tego roku. Tytuł albumu to„Omnipresent”, a szczegóły wydawnictwa zostaną ogłoszone wkrótce. W Ameryce Północnej album zostanie wydany przez Nuclear Blast Records.

originOrigin powstał w 1997 roku w Kansas i od tego czasu uchodzi za jeden najważniejszych współczesnych zespołów prezentujących intensywny, brutalny i dopracowany technicznie death metal. Ostatnie dwa albumy grupy trafiły na listę Billboard Top Heatseekers, plasując się na miejscach #21 (album „Antithesis”) oraz #20 (album „Entity”).

Amerykanie są również znani z energetycznych występów na żywo. Grupa po raz pierwszy trafiła do Europy w 2007 razem z Misery Index i Necrophagist. Po pięciu latach, w 2012, powróciła na Stary Kontynent razem z Suffocation. Z kolei w maju tego roku, zespół wyruszy w headlinerską trasę po południowo-wschodniej Azji i Australii.

Funkcjonujący do tej pory jako trio, ORIGIN zaprezentuje na „Omnipresent” nowego, czwartego członka zespołu – znanego ze Skinless wokalistę Jason’a Keyser’a.

Tak podpisanie umowy skomentował zespół: „Jesteśmy dumni z bycia częściąAgonia Records! W naszym odczuciu jest to najlepszy możliwy krok na drodze ku wszechobecności. Nie możemy się już doczekać by przedstawić Europie nasze najnowsze dzieło. Jesteśmy wszędzie i nigdzie. Jesteśmy Origin!”.

Autor

9666 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *