October Tide w Agonia Records

october tideSzwedzcy melodyjni Doom/Death metalowcy, OCTOBER TIDE, podpisali umowę wydawniczą z Agonia Records. Nowy album grupy – następca „Tunnel Of No Light”z 2013 – jest obecnie w fazie pre-produkcji, a jego przewidywana data wydania to początek 2016.

OCTOBER TIDE został założony w 1995 przez muzyków KatatoniiJonas’a Renske i Fred’a Norrman’a. Po wydaniu dwóch, obecnie kultowych krążków: „Rain Without End” (1997) oraz „Grey Dawn” (1999), zespół przestał istnieć na ponad 11 lat.

W 2009 Szwedzi wznowili działalność z zamiarem wzniesienia swojej wizji melodyjnego doom/death metalu na kolejny poziom. Wraz z nowym perkusistą,Jocke’m Wallgren’em (Valkyrja, Astrophobos), muzycy koncentrują swoje siły na nadchodzącym, piątym albumie.

Jak komentuje gitarzysta grupy, Emil Alstermark: „Zawsze mieliśmy dobre zdanie o Agonii i ich podejściu do cięższej muzyki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków umowy jakie nam zaoferowali. Agonia to świetne wydawnictwo i dobry partner do współpracy dla projektu jakim jest October Tide. Obecnie kończymy pre-produkcje albumu i mamy nadzieję, że już wkrótce zaprezentujemy wam odrobinę nowego materiału”.

Skład:
Alexander Högbom – wokal
Fredrik Norrman – gitary
Mattias Norrman – bass
Emil Alstermark – gitary
Jocke Wallgren – perkusja

Nowe koncerty:
22-23 Oct, Phantoms of Pilzen, Czechy
24 Oct, Höllenfeur Fest, Niemcy

OCTOBER TIDE on-line:
https://www.facebook.com/octobertideband
http://www.octobertide.net/

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec
Sklep internetowy: kliknij tutaj
Subskrypcja kanału YouTube: kliknij tutaj

Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *