Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsy

October Tide – gitarzyści zespołu prezentują playthrough wideo do utworu „I, The Polluter”

 

Szwedzcy melodyjni death/doom metalowcy OCTOBER TIDE wypuścili wideo, w którym gitarzyści Fredrik oraz Mattias Norrman wykonują najnowszy singiel zespołu, „I, The Polluter”. Utwór pochodzi z albumu „In Splendor Below”, który ukaże się 17 maja nakładem Agonia Records. Wideo jest dostępne tutaj:

Jest to album „nieco bardziej agresywny, cięższy, bardziej death metalowy i zimniejszy niż nasze wcześniejsze dokonania” – tłumaczy założyciel i gitarzysta formacji, Fredrik Norrman. „Wliczając w to nasz ostatni album, Winged Waltz z 2016” – dodaje.

Oprócz Fredrika, który przez wiele lat grał na giatrze w Katatonii, a obecnie jest także członkiem Thenighttimeproject, skład OCTOBER TIDE tworzą jego brat i gitarzysta Mattias Norrman (również wieloletni członek Katatonii), wokalista Alexander Högbom (Demonical), basista Johan Jönsegård(Letters From The Colony) i perkusista Jonas Sköld (Letters From The Colony Thenighttimeproject).    

Karl Daniel Lidén zmiksował i zmasterował „In Splendor Below” w Tri-Lamb Studios (BloodbathKatatoniaBreachCraft). Alexander Backlund z Nailvillage Studio (Thenighttimeprojectt / Letters From The Colony) razem z OCTOBER TIDE odpowiadają za jego produkcję. Okładka jest autorstwa Tomarum av Christine Linde.

Zespół planuje trasę koncertową na listopad i grudzień 2019. W międzyczasie zagra na In The Grip Of Winter Festival (Holandia), Exit Festival (Serbia) iMetalDays Festival (Słowenia). Więcej dat zostanie ogłoszonych niebawem.

OCTOBER TIDE powstał ponad dwadzieścia lat temu, w 1995. Jego założycielami są Jonas Renske (obecnie grający w Bloodbath) oraz Fredrik Norrman, którzy wówczas byli członkami Katatonii. Ich perwsze dwa albumy, „Rain Without End” (1997) oraz „Grey Dawn” (1999) zyskały miano kultowych. Po wydaniu drugiego z nich, formacja zniknęła ze sceny na ponad jedenaście lat. Powróciła w 2009 i  od tego czasu wydała trzy albumy: „A Thin Shell” (2010), „Tunnel Of No Light” (2013) oraz „Winged Waltz” (2016). Każdy z nich charakteryzował się wyjątkowymi partiami gitarowymi oraz oryginalnym stylem. 

Utwory:
1. I, The Polluter 
2. We Died in October 
3. Ögonblick Av Nåd
4. Stars Starve Me
5. Our Famine
6. Guide My Pulse
7. Seconds
8. Envy of the Moon

Formaty:
– Digipack CD.
– Slipcase CD.
– Czarny winyl.
– Czerwony winyl.
– Bluza i koszulka.
– Edycja cyfrowa.

Skład:
Alexander Högbom – wokal
Fredrik Norrman – gitara
Jonas Sköld – perkusja
Johan Jönsegård – bass
Mattias Norrman – gitara

Nowe koncerty:
09.03.2019: Rotterdam @ In The Grip Of Winter fest 2019, NL 
05.07.2019: Explosive Stage @ Exit Festival, SRB
21.07.2019: Tolmin @ Metaldays Festival, SI

Oracle
Autor

12956 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chaosbook

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Felietony

I jak tam wasze głowy? Żyjecie? Byliście grzeczni? Nie łamaliście prawa? My jak zwykle jesteśmy rześcy, a zliczanie głosów poszło nam całkiem nieźle. Co...

A-E

Wydawca: Century Media Records Są pewne rzeczy na tym świecie. Na przykład to, że jak Sasin coś powie to będzie na odwrót. Albo że...

F-J

Wydawca: Piranha Music No proszę ja Was, jak ja bardzo dawno nie słyszałem takiej fajnej doomowej płyty! I to nie z jakiejś zagranicy, a...

A-E

Wydawca: Malignant Voices  Cóż za zespół, jak nie Deus Mortem, może uchodzić na polskiej black metalowej scenie za pewnik, co do którego wiadomo będzie,...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault