October Tide – europejska trasa koncertowa

Tej jesieni, szwedzcy melodyjni death/doom metalowcy OCTOBER TIDE wyruszą w europejską trasę koncertową razem z Swallow The Sun iOceanwake. Zespół będzie promował wydany niedawno album “In Splendor Below”. 

Przed trasą, OCTOBER TIDE wystąpi na kilku festiwalach, a w tym m.in. na Exit Festival (Serbia), Metaldays Festival (Słowenia) oraz Peace & Love Festival (Szwecja). Pełna lista dat dostępna jest poniżej.

Daty koncertów:
05.07.2019: Explosive Stage @ Exit Festival, SRB
06.07.2019: Borlänge @ Peace & Love Festival, SWE
19.07.2019: Gävle @ Gefle Metal Festival, SWE
21.07.2019: Tolmin @ Metaldays Festival, SI
13.10.2019: Kiev @ Doom Over Kiev Festival, UKR

z Swallow The Sun i Oceanwake:
31.10.19 Thu (DK) Copenhagen, Stengade
01.11.19 Fri (D) Flensburg, Roxy
02.11.19 Sat (D) Osnabrück, Bastard Club
03.11.19 Sun (NL) Rotterdam, Dutch Doom Days
04.11.19 Mon (FR) Paris, Backstage
05.11.19 Tue (CH) Pratteln, Mini Z7
06.11.19 Wed (IT) Retorbido, Dagda Club
07.11.19 Thu (IT) Rome, Traffic Club
08.11.19 Fri (SLO) Ljubljana, Orto Bar
09.11.19 Sat (PL) Krakow, Zaścianek
10.11.19 Sun (SVK) Bratislava, Randal Club
11.11.19 Mon (HU) Budapest, Dürer Kert
12.11.19 Tue (CZ) Plzen, Pod Lampou
13.11.19 Wed (D) Munich, Backstage
14.11.19 Thu  (D) Berlin, Cassiopeia
15.11.19 Fri (D) Weimar, Uhrenwerk
16.11.19 Sat (D) Würzburg, Hammer Of Doom*
17.11.19 Sun (D) Hannover, Bei Chez Heinz**
*tylko Swallow The Sun
**bez Oceanwake

Oprócz Fredrika, który przez wiele lat grał na giatrze w Katatonii, a obecnie jest także członkiem Thenighttimeproject, skład OCTOBER TIDE tworzą jego brat i gitarzysta Mattias Norrman (również wieloletni członek Katatonii), wokalista Alexander Högbom (Demonical), basista Johan Jönsegård(Letters From The Colony) i perkusista Jonas Sköld (Letters From The Colony Thenighttimeproject).    

Karl Daniel Lidén zmiksował i zmasterował “In Splendor Below” w Tri-Lamb Studios (BloodbathKatatoniaBreachCraft). Alexander Backlund z Nailvillage Studio (Thenighttimeprojectt / Letters From The Colony) razem z OCTOBER TIDE odpowiadają za jego produkcję. Okładka jest autorstwa Tomarum av Christine Linde.

Skład:
Alexander Högbom – wokal
Fredrik Norrman – gitara
Jonas Sköld – perkusja
Johan Jönsegård – bass
Mattias Norrman – gitara

Autor

12245 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *