Nowa płyta Naumachia gotowa! Posłuchaj pierwszego utworu – „Multiple Personality” z udziałem 3 wokalistów!

Naumachia 2013 photo by Lukasz Jaszak-7948Black/death metalowa formacja Naumachia, polski zespół rezydujący w Norwegii, który ma na swoim koncie trzy pełne albumy (wydane przez Empire i Witching Hour) zakończyła prace nad czwartą płytą zatytułowaną “Machine Of Creation”. W ubiegłym roku w białostockim studio Hertz muzycy zarejestrowali 10 kompozycji
Utworem promującym płytę jest “Multiple Personality” w którym wykorzystano partie wokalne nagrane wiele lat temu przez Covana (ex-Decapitated), z myślą o trzeciej nie wydanej nigdy płycie Atrophia Red Sun. W tej kompozycji śpiewa również Marcin Urbaś (ex-Sceptic).
Można go posłuchać pod tutaj:

)

Na całą płytę ścieżki gitary basowej nagrał Sławek “Mortifer” Kusterka, oprócz Naumachii (znany również z zespołu Hate), który zmarł nagle podczas trasy Hate w kwietniu ubiegłego roku.
Za teksty na całą płytę odpowiada Marcin Urbaś, który również zaśpiewał w kilku utworach.
Sesję zdjęciową zrobił Łukasz Jaszak, fotograf i autor okładek m.in. Decapitated, Blood Red Throne, Vomitory
Tak prezentuje się tracklista płyty “Machine Of Creation”:

1. Amging Sun
2.Primal Instinct
3.Destroyers
4.Frag-men-ted
5.Men of Down
6.Machine of Creation
7.Scorched Earth
8.Multiple Personality
9.Lost
10.Amnesia

Tak zespół komentuje zakończenie prac nad płytą: “Jest to dla nas niezmiernie ważny album, zarówno jeśli chodzi o nowe podejście do kompozycji, jakość brzmienia ale też fakt, że komponowaliśmy go ze Sławkiem, którego nie ma już z nami. Bracia Wisławscy szybko wychwycili nasze intencje i pomogli nam wynieść Naumachię na wyższy poziom. Muzyka jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć w niej wiele odniesień i płaszczyzn. Tempa są wolniejsze niż te, w których graliśmy dotychczas. Intensywnie pracowaliśmy nad rytmiką i muzykalnością .Płyta jest na pewno bardziej melodyjna od ostatniego albumu, można nawet stwierdzić, że w pewnym sensie wróciliśmy  do początków z „Wrathorn”. Duża cześć utworów powstała ‘z reki’ na próbach, co sprawiło ze muzyka nabrała oddechu i energii. Znajdziecie tu też dużo elektroniki, za którą odpowiada VX.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu i nie możemy się doczekać koncertów promujących nowy album.”

Płyta ukaże się późną wiosną 2014, aktualnie trwają rozmowy z wydawcami. Pod tym adresem można zobaczyć raport ze studia nagraniowego: http://www.youtube.com/watch?v=65i4f37q9ZE
Ostatni studyjny materiał Naumachia to “Black Sun Rising” wydany w 2009 roku nakładem Witching Hour.
Wszystkie bieżące informacje o zespole są dostępne pod adresem – www.naumachia.pl oraz www.facebook.com/naumachiametal
Autor

11732 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *