Nowa płyta Above Aurora

Założony w Poznaniu w 2015, a rezydujący obecnie w Reykjaviku zespół Above Aurora zadebiutował rok pózniej w Pagan Records albumem “Onwards Desolation”, prezentując wypełniony pesymizmem, transowy Black Metal zakorzeniony w tradycji kształtowanej przez Burzum, Funeral Mist, Mgłę czy Watain. Na początku 2018, Above Aurora przypomnieli o sobie mini albumem “Path to Ruin”, zmiksowanym przez Stephena Lockharta w Studio Emissary (Svartidauđi, Slidhr, Rebirth of Nefast, Sinmara). Przez kolejny rok zespół intensywnie koncertuje, biorąc udział w licznych festiwalach (min. Ascension Festival Iceland, Howls of Winter, FOAD Fest II) oraz supportując Mgłę podczas europejskiej trasy.
Drugi pełny krążek, zatytułowany „The Shrine of Deterioration” nagrany został zimą tego roku, tworzy go sześć nowych kompozycji oferujących hipnotyczną podróż przez rozmaite wymiary pesymizmu. Trans, oszczędność w środkach ekspresji i niezgłębiony chłód – oto wyróżniki obecnego stylu Above Aurora.

Tak o nowym materiale wyraża się sam zespół: „Płyta „The Shrine of Deterioration” prezentuje obecne oblicze zespołu, podczas gdy ludzkość zawzięcie kroczy w stronę własnej klęski. Wydaje nam się, że jest to esencja Above Aurora – nasze rozczarowania, zrezygnowanie, niesmak, a także autorefleksje w najbardziej jak do tej pory złożonym materiale, który kontynuuje wcześniej obrany kierunek”.

„The Shrine of Deterioration” został zarejestrowany w Left Hand Sounds, zmiksowany i zmasterowany w Satanic Audio przez Haldora Grunberga. Okładka i oprawa graficzna autorstwa Kontamination Design.
Tracklista:
1. Blurred Luminosity
2. Virus
3. Barren Lore
4. Celestial Monarch
5. Precarious Foundations
6. Splinters
„The Shrine of Deterioration” ukaże się w nastepujących formatach:
– DIGITAL
– CD
– LP
Line-up:
O. – Drums
V. – Guitars, Bass, Vocals
D. – Bass
Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *