Nothing i Black Cobra zagrają na Asymmetry Festival 2016

lSkład Asymmetry Festival 2016 został uzupełniony o dwa zespoły. Pierwszym jest Nothing, prawdziwa perełka wytwórni Relapse Records, a drugi to sludge’owo-doomowy skład z San Francisco, Black Cobra.

 

Założycielem Nothing jest Domenic Palermo, niegdysiejszy członek hardcore-punkowego zespołu Horror Show. Ekipa w czasie krótkiego żywota wydała parę EP-ek i wkrótce zawiesiła działalność po tym, jak Palermo wdał się w bójkę, za którą został skazany na dwa lata więzienia. O tym okresie swojego życia zainteresowany mówi: To były furiackie czasy. Dawaliśmy mnóstwo koncertów, życie przebiegało w zwariowanym tempie i w pewnym momencie pogubiłem się.

Po odsiadce i paru epizodach z punkowymi zespołami, Palermo spędził cztery lata na poszukiwaniu siebie. W końcu wrócił na poważnie do tworzenia muzyki. Tym razem postawił na shoegaze i założył Nothing. 

Po kilku zmianach w składzie wydał EP-ki „Suns And Lovers” i  „Downward Years To Come”. W 2013 r. Nothing nakadem Relapse Records wypuścił singel „Dig”. Utwór znalazł się na debiutanckim albumie „Guilty Of Everything”, wydanym w 2014 roku. O drugim longplayu „Tired Of Tomorrow” (który premierę miał w 2016 roku) napisano w recenzji: Spiętrzeń, mocniejszych uderzeń, nie ma tu za wiele. Dominuje spokój, stonowanie, lekkość. Odbija się w muzyce Nothing nie tylko post rock i shoegaze, rzecz jasna. Inspiracji jest więcej, dotykających nawet grania bliskiego połączeniu The Rembrandts i Wezer.

Black Cobra to amerykański zespół grający połączenie sludge’u i doomu. Został założony w 2002 roku przez Jasona Landriana i Rafaela Martineza (obecny basista Acid King). Uderzający z siłą tornada duet z San Francisco to prawdziwy cios prosto w twarz. Ich miks gitary i perkusji zbija z nóg przy pierwszym uderzeniu, a gęste brzmienie rekompensuje brak basu, tworząc wyjątkowe połączenie. Po wydaniu czterech znakomicie przyjętych longplayów Black Cobra podbili najważniejsze sceny, najpierw w USA, potem na całym świecie, koncertując z takimi sławami jak High On Fire, Weedeater, Pelikan, Yob czy Sleep. Obecnie Black Cobra gotowi są jak nigdy dotąd, aby wspiąć się po drabinie sukcesu i szturmem zawojować świat ze swoją najnowszą płytą „Imperium Simulacra”.

Black Cobra zagra na festiwalu 22 września, tego samego dnia, co Yob, De Staat, Discharge, Darkher i Joe Buck Yourself.

Nothing wystąpi zaś 24 września, kiedy koncerty dadzą także Jesu/Sun Kil Moon, Izah, Dirge i Dbuk.

Asymmetry Festival odbędzie się w dniach 22-24 września 2016 roku we wrocławskim klubie „Firlej”. Na imprezie zagrają:  Jesu/Sun Kil Moon, Discharge, Yob, Nothing, De Staat, Black Cobra, SubRosa, Slim Cessna’s Auto Club, Swallow The Sun, Conan, Dirge, Dbuk, Darkher, Izah, Joe Buck Yourself, Sinistro.

W tym roku przed „Firlejem” stanie nowa scena Asymmetry – „Pallet Stage”, na której przez trzy dni zaprezentują się wykonawcy trzech europejskich wytwórni płytowych: Borówka Music, Denovali Records i Subsound Records. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć na „Pallet Stage” następujących wykonawców: Henry David’s Gun, Lasse Mathiessen, Please The Trees, Orson Hentschel, John Lemke, Subheim, Macelleria Mobile Di Mezzanotte, Mombu, Lili Refrain.

Karnety na festiwal dostępne są na: www.asymmetryfestival.pl, www.ticketpro.pl oraz w klubie „Firlej”, w EMPiK-ach, sklepach MediaMarkt i Saturn.

Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *