Napalm Death w Krakowie już za tydzień

PLAKAT B1 NAPALM DEATH i HAMMERCULTPrzypominamy o jednym z cięższych koncertów w tym sezonie. 22 listopada w Krakowie wystąpią metalowe Napalm Death i Armed for Apocalypse.

Napalm Death to angielska grupa muzyczna, która powstała w 1981 roku w Meriden. Na początku swojej działalności zespół znany był z twórczości w stylu hardcore punk. W latach późniejszych zaczęli eksperymentować z takimi gatunkami jak grindcore i death metal. W branży hardcore i punk są legendą i pionierem grind-core/death-metalu. Ostatni, 15 krążek Napalm Death „Utilitarian” został oceniony bardzo wysoko w podsumowaniach najlepszych płyt 2012 roku.

Na supporcie wystąpi Armed for Apocalypse, czyli kwartet z Północnej Kalifornii, w składzie: Kirk Williams – wokal, gitara, Cayle Hunter – gitara, Nick Harris – perkusja, Corey Vaspa – bas. Ich muzykę można określić jako sludge metal. Muzycy wśród swoich inspiracji wymieniają takie kapele jak: Helmet, Crowbar, Pantera, Down Hatebreed czy Unearth. Na swoim koncie mają dwa albumy – „Defeat” z 2009 roku oraz wydany w 2013 roku „The Road Will End”.

Na scenie wystąpi także Toxic Bonkers – polski zespół grindcore’owy pochodzący z Aleksandrowa Łódzkiego, założony w 1993 roku przez Marcina Klimaszewskiego oraz Konrada Sobierajskiego.

Autor

11752 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *