Nadchodzi czwarty album Decaying

decaying bandNiespełna 1,5 roku od premiery swej poprzedniej płyty, Fińscy death metalowcy z Decaying powracają z nowym, długogrającym albumem. Krążek „One to Conquer” ukaże się 4 listopada nakładem Hellthrasher Productions.

W zestawieniu z wcześniejszymi wydawnictwami Finów, nowy album stanowi kolejny krok w kierunku doskonalenia wcześniej wypracowanej formuły. Ponownie mamy więc do czynienia z precyzyjnie odegranym old-schoolowym death metalem, zainfekowanym doomowymi walcami, z dużą dawką melodii i epickiego zacięcia. Całości dopełnia sugestywna oprawa graficzna, przygotowana przez Bartka Kurzoka, autora wszystkich dotychczasowych okładek grupy. Lider zespołu, Matias Nastolin, komentuje:

„One to Conquer to nasz czwarty pełnoczasowy album, choć tak naprawdę trzeci w pełni studyjny – debiut traktujemy dziś raczej jako kompilację demówek. Mimo utrzymania dotychczasowego stylu, na przestrzeni kilku ostatnich lat nasze umiejętności jako muzyków i producentów zdecydowanie uległy poprawie. Pisząc materiał na nowy album zależało nam na uzyskaniu zwartego, 40-minutowego monolitu, którego poszczególne części składowe różnią się od siebie, ale i wzajemnie dopełniają, tworząc spójną, pozbawioną dłużyzn, całość. Powyższe znajduje odzwierciedlenie również w warstwie tekstowej, która tym razem skoncentrowana jest wokół tematyki zimnowojennych konfliktów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu”

Cały album dostępny jest w przedpremierowym streamingu na stronie Decibel Magazine:

Tracklista: 1. Frequent Wind, 2. The Fall of Saigon, 3. Zero Hour, 4. One to Conquer, 5. The 38th Parallel, 6. The Balance of Power, 7. Iron Curtain, 8. Ho Chi Minh Trail

W sklepie Hellthrasher można już składać pre-ordery na wersję CD: hellthrasher.com

Autor

467 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *