Motörhead – podwójny singiel ‘Overkill’ i ‘Bomber’ na 7 calowym winylu

Z okazji międzynarodowego święta niezależnych sklepów płytowych (Record Store Day 2019) Motörhead zapowiedział premierę wyjątkowego limitowanego wydawnictwa. Na podwójnej picture-discowej „siódemce” – wydanej nakładem BMG – znajdą się gruntownie zremasterowane single „Overkill” oraz „Bomber”.

W ramach celebracji 40-lecia przełomowych albumów „Overkill” i „Bomber” – kto wie czy nie najgłośniejszych i najbardziej niepokornych rockowych premier 1979 roku – tytułowe single trafią najpierw do dystrybucji cyfrowej. Ukazały się już one 8 marca, a więc równo w 40 lat po pierwszej winylowej premierze 7-calowego singla „Overkill”:

https://www.youtube.com/watch?v=AjYDTiXujlg

Okazałe podwójne wydanie singlowych picture-disców to rozkładana okładka, ilustrowana zdjęciami grupy, autorstwa Paula Slattery’ego. Są to fotografie wykonane 8 lutego 1979 roku na tle ikonicznego muralu logo Motörhead przy Harrow Road w londyńskim Paddington.

Aby lepiej poczuć klimat, jaki towarzyszył Ianowi „Lemmy’emu” Kilmisterowi, Eddie’emu „Fast” Clarke’owi oraz Philowi „Philthy Animal” Taylorowi w pamiętnym 1979 roku, warto przypomnieć sobie klasyczne archiwalne nagranie grupy z wykonania live obu singli podczas Top Of The Pops.

OVERKILL / BOMBER

2019 rok to 40-lecie premiery przełomowych albumów „Overkill” i „Bomber”. Okrągły jubileusz to doskonała okazja, aby oba tytułowe single ujrzały światło dzienne w gruntownie odświeżonej, limitowanej formie. To jednak nie koniec świętowania – czekajcie na kolejne mocne i ekscytujące newsy, jakie pojawią się na przestrzeni najbliższych miesięcy. Odwiedzajcie www.iMotorhead.com i bądźcie na bieżąco z pozostałymi aktualnościami!

RSD 2019 – PODWÓJNY SINGIEL NA WINYLU „SIÓDEMCE”

„OVERKILL”

Strona A: „Overkill”

Strona B: „Too Late Too Late”

„BOMBER”

Strona A: „Bomber”

Strona B: „Over The Top”

Więcej informacji (tylko w języku angielskim): William Luff i Chris Dean william.luff@wilfulpublicity.co.uk / chris.dean@wilfulpublicity.co.uk

Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *